Великодні знижки!
Перегляд
0
Сума: 0 грн

Чим і як почистити крани у ванній від вапняного нальоту

Вапняний наліт на сантехніці у ванній є досить серйозною проблемою. Якщо не вирішувати її вчасно, то бактерії, що містяться в забрудненнях, роз'їдають хромований шар крана і призводять до руйнування металу. Це впливає не тільки на зовнішній вигляд сантехніки, яка відтепер псуватиме всю естетику знаходження у ванній кімнаті, але і призводить до поломки змішувачів, оскільки корозії, крім самого корпусу, піддаються і робочі частини: запірні механізми, різьблення, кришки, кільця ущільнювачів, клапана тощо. Тому позбавлятися таких забруднень потрібно регулярно і підходити до цього з повною відповідальністю.

Чому з'являється наліт на кранах

Наліт на водяних кранах має різну природу і з'являється з різних причин. Отже, він може бути викликаний такими факторами:

  • Неякісні миючі засоби.

Деяка побутова хімія дуже погано змивається водою і залишається на поверхні кранів, а також накопичується в трубах, на мийці й т.п. Ми рекомендуємо використовувати тільки якісні засоби для миття посуду та інших поверхонь, які проходять всі перевірки та рекомендовані для використання з водопровідною водою.

  • Нерегулярне чищення сантехніки.
Всі крани знаходяться у ванній або на кухні, тому на них регулярно потрапляє жир, мильна піна, різні засоби гігієни, які ніхто не поспішає змивати їх в ту ж хвилину. В результаті в цьому нальоті заводяться сторонні мікроорганізми, які глибоко в'їдаються в поверхню сантехніки й позбутися їх стає вже складніше.

  • Жорстка вода.

Якщо у вашому водопроводі міститься вода з високим вмістом різних мінеральних солей та інших домішок, то вона залишатиме їх після себе у вигляді нальоту. Залежно від характеру та кількості домішок цей камінь може мати різну структуру та колір. Наприклад, якщо у воді міститься багато металу, осад буде характерного жовтого, іржавого кольору. Якщо ви спостерігаєте це явище у своєму будинку, то рекомендуємо регулярно використовувати засоби для очищення труб. Вони допоможуть запобігти скупченню нальоту всередині водопроводу, яке може призвести до засмічення або навіть прориву труби.

Як бачите, з'являється наліт з різних причин, але призводить до єдиного результату – псування сантехніки та її потенційного виходу з ладу.

Як прибрати вапняний наліт із крана: основні помилки

Домогосподарки дуже часто роблять непоправні помилки при чищенні сантехніки від вапняного нальоту. Закликаємо вас дуже уважно вивчити цю частину статті й за жодних обставин їх не повторювати.

1. Використання металевих щіток.

Металеві щітки, або навіть жорсткі пластикові, відмінно позбавляються вапняного нальоту, але разом з ним і стирають захисне покриття водних кранів, а також створюють у них мікропошкодження, в яких бруду згодом буде легше накопичуватися. Буквально п'ять таких процедур і змішувач буде виглядати просто жахливо, а корозія почне поїдати його з неймовірною швидкістю.

2. Неякісний миючий засіб.

На ринку є універсальна побутова хімія, яка нібито ефективно справляється і з робочими поверхнями на кухні, і з кахлем, і з вікнами, і навіть з сантехнікою. Насправді ж якість її роботи піддається великому сумніву. Рекомендуємо купувати окремо миючі засоби для кухні, окремо – для ванних кімнат і так далі. Так, одноразово ви витратите більше грошей, але в перспективі вистачить їх на довше.

3. Використання миючих засобів з абразивними частинками.

Логіка така сама, як і в 1-му пункті: будь-які абразивні частинки можуть пошкодити поверхню крана. Уважно читайте, що написано на маркуванні використовуваного вами засобу і не купуйте перше, що потрапило вам під руку.

4. Обережніше з кислотами.

Зі шкільного курсу хімії ви повинні пам'ятати, що більшість металів досить активно взаємодіють з сірчаною, соляною, фосфорною та іншими кислотами. Очевидно, що навіть короткостроковий контакт з металевим краном здатний пошкодити верхній захисний шар сантехніки. Крім того, кислота погано позначається на стані металу. Він може вкритися характерними темними плямами, які нічим не вдасться вивести.

5. Змішування різних засобів.

Слід розуміти, що, наприклад, побутова хімія для чищення килимів так називається, тому що всі її компоненти призначені для цієї мети й виробник створив їх оптимальний комплекс для найбільш ефективної роботи і якісного кінцевого результату. Те ж саме і з засобом для очищення водних кранів. Кожен товар є самодостатнім засобом і те, як він поведеться при змішуванні з іншою побутовою хімією, передбачити неможливо.

Не потрібно ускладнювати досить просту за своєю суттю процедуру очищення крана. Не вигадуйте велосипеда, і все у вас вийде.

Як очистити змішувач 

Почистити змішувач досить просто, але свої особливості тут є. Річ у тому, що вапняний камінь дуже часто скупчується не тільки на поверхні крана, але і в різних запірних елементах, через що дрібні частинки здатні створити мікропорізи різьблення під час закриття та відкриття вентилів, що і призведе до підвищеного накопичення там нальоту та розвитку корозії. Також бруд часто залишається у важкодоступних місцях, прибрати з яких його буває дуже складно. Ось вам кілька порад, як справлятися з усіма цими проблемами просто та ефективно:

  • Використовуйте рідкі засоби для миття кранів у формі спрею, щоб речовина потрапила навіть у найменші пази. Такі товари представлені компаніями Sano, Pulirapid, Сан Клин, Yplon, Frosch та іншими.
  • Очищайте кран як у відкритому, так і закритому вигляді – так вам вдасться видалити якнайбільше бруду з важкодоступних місць.
  • Використовуйте зубну щітку для очищення важкодоступних місць. З її допомогою можна дуже зручно обробити всі вигини змішувача.
  • При використанні побутової хімії дуже уважно дотримуйтесь інструкцій щодо застосування від виробника. Якщо ви хочете вивести сильне забруднення, то безпечніше для крана нанести засіб двічі, ніж один раз, але надовго.
  • Добре промивайте сантехніку після залишків побутової хімії й, бажано, просушуйте її рушником або серветкою.

Дотримуючись цих нехитрих правил, ваш змішувач завжди буде чистим і прослужить довгі роки.

Чим мити хромовані поверхні

Хромовані крани завжди виглядають особливо стильно і підкреслюють оздоблення ванної кімнати або кухні. От тільки й догляду така сантехніка потребує регулярного та трепетного.

Майте на увазі, що якщо для просто залізних кранів були протипоказані жорсткі щітки, то для хромованих поверхонь їх використання заборонено поліцією здорового глузду!

Щоб безпечно та ефективно почистити хромований кран, дотримуйтесь таких правил:

  • Регулярний догляд.

У будь-яку вільну хвилинку протирайте крани злегка вологою серветкою з мікрофібри. А потім насухо. Так ви приберете незначний наліт пилу та жиру.

  • При невеликих забрудненнях.

Якщо забруднення невеликі й мають переважно органічний характер, то відмити їх можна за допомогою звичайного миючого засобу для посуду. Спіньте губку, нанесіть піну на змішувач на хвилинку, після чого добре змийте. Потрібно повторити кілька разів.

  • Для сильних забруднень.

Якщо кран з'явився перед вами в зовсім плачевному стані й про те, що під шаром бруду знаходиться хромована поверхня, вам відомо лише зі своїх щасливих спогадів, то візьміть для прибирання спеціальну побутову хімію і не випробовуйте долю, займаючись самодіяльністю.

Хром любить регулярний догляд, оскільки більшість моделей сантехніки мають дуже тонке напилення, продовжити життя якого можна лише трепетним до нього ставленням.

Як очистити нікельований кран

Нікельований кран, по суті, можна мити перерахованими вище способами. Для його очищення також суворо не рекомендується використовувати будь-які абразиви та жорсткі щітки. Крім згаданих прийомів можна додати ще кілька не менш ефективних:

  • використовуйте засіб для миття вікон для невеликих забруднень – швидко, не вимагає змивання, не залишає розлучень;
  • мильний розчин з додаванням харчової солі ефективно та м'яко видаляє не дуже щільний вапняний наліт, тільки не забудьте добре змити цей розчин;
  • риб'ячий або тваринний жир – нанесіть на плями на пару днів, після чого відмийте його разом із забрудненнями легко та безпечно для нікелевої поверхні.

Подібні прийоми, без перебільшень, способи продовжити життя вашої сантехніки в рази.

Чим чистити бронзові змішувачі

Бронзові змішувачі за структурою матеріалу відрізняються від своїх хромованих та нікельованих побратимів. Їхня матова поверхня не така чутлива до фізичних пошкоджень і деяких кислот, однак у них є інша проблема – через відсутність щільного глянцевого захисного шару бронза з часом тьмяніє, темніє і може навіть покритися плямами. Що робити?

Тут уже можна трохи погратися з різними кислотами. Почати пропонуємо з томатної пасти. Просто обмажте змішувач цією субстанцією на пів години й здивуйтеся, як лимонна та яблучна кислота чудово справляються з потемнінням бронзи.

Ще одним цікавим та простим способом є використання борошна, солі та оцту у співвідношенні 2/2/1. Отриману суміш також нанесіть на змішувач приблизно на пів години, після чого добре відмийте кран і висушіть серветкою.

Але краще та безпечніше – засоби побутової хімії

Виробники побутової хімії дуже уважно підходять до розробки засобів для чищення своїх продуктів. Тому використовувати їх буде завжди надійніше та безпечніше для вашої сантехніки. А ще нітрохи не дорожче, ніж, наприклад, народні засоби, адже одного флакона миючого вистачає на рік і навіть більше, при цьому він коштує зовсім недорого. Обмазувати томатною пастою дешевше точно не вийде:) 

Головне – обирайте засоби побутової хімії лише в авторитетних магазинах, які мають сертифікати на свій товар. Так ви зможете захистити себе від підробок, а свою сантехніку від псування.

Нові акції та знижки, про які ви дізнаєтеся першими! Підпишіться на розсилку прямо зараз
×