Великодні знижки!
Перегляд
0
Сума: 0 грн

Дитяче мило чи шампунь: що краще для миття волосся малюка?

Після того як трохи вщухло захоплення з приводу появи в сім'ї нового члена, починаються досить складні будні, коли доводиться вирішувати безліч завдань щодо правильного догляду за малюком. Одне з найбільш поширених питань, яке ставлять мами, — використовувати мило чи шампунь під час купання дитини. Відразу слід відзначити три моменти:

  • по-перше, до досягнення малюком місячного віку не слід взагалі використовувати мийні засоби;
  • по-друге, не використовувати гігієнічні засоби для дорослих;
  • по-третє, мити волосся немовляті треба не частіше, ніж один, максимум два рази на тиждень, щоб утримувати на необхідному рівні на шкірі голови кількість себуму, що виділяється сальними залозами для її захисту.

Для миття волосся малюку можна використовувати й дитяче мило, і шампунь. У першому випадку слід вибирати тільки делікатний мийний засіб з нейтральним pH (5,5) без різкого запаху, у другому — спеціальний шампунь, призначений для дітей.

Але при виборі мийного гігієнічного засобу для свого малюка не слід орієнтуватися тільки на напис «Дитяче» і картинку із карапузом, що радісно сміється в мильній піні. У гонитві за прибутком низка несумлінних виробників може йти на такі брудні хитрощі. Треба уважно вивчити склад пропонованого мила або шампуню щодо наявності тільки натуральних компонентів у складі, а також відсутності:

  • ароматизаторів та барвників, що викликають підозру;
  • сумнівних антиоксидантів чи консервантів.

Нерідко виробництво мила для дітей мало чим відрізняється від виготовлення мийних засобів для дорослих. У складі засобів мас-маркетів, що позиціюються як дитячі, можна виявити BHT (бутилгідрокситолуен), парабени, лауретсульфат натрію та інші сполуки, які провокують у дитини реакцію. Тому, незалежно від того, купуєте ви мило чи шампунь, гелі, пінки для купання, вивчіть INCI — перелік косметичних інгредієнтів.

Чи потрібен дитині шампунь?

У принципі, мити голову малюку милом відповідного складу можна. До того багато мам обирають саме такий гігієнічний засіб через його універсальність. Але все ж таки фахівці рекомендують надавати перевагу правильно підібраному шампуню. На це є кілька причин.

  1. У натуральному милі немає добавок, що пом'якшують воду. Тому вимите волосся може набувати тьмяного відтінку, погано піддаватися розчісуванню. Такий недолік можна усунути, якщо після миття сполоснути голову водою з невеликою кількістю оцту. Але для малюка такий метод не є оптимальним варіантом. Що стосується шампуню, завдяки наявності в ньому поверхнево-активних речовин волосся після миття слухняне, шовковисте, блискуче.
  2. Оскільки натуральне мило належить до категорії поверхнево-активних аніонних речовин, воно є сильним подразником для очей. До складу рідких гігієнічних засобів для дітей, включаючи шампунь, вводяться більш м'які ПАР. Тому навіть потрапляючи у вічі, він їх не дратує, не щипає. При цьому створює приємну для малюка ароматну легку пінку.
  3. Мило в будь-якому випадку створює досить сильне лужне середовище, що має ефект сушіння шкіри. Значення pH у шампуні близьке до природної кислотності шкіри, тому він її не сушить. До того ж до складу шампуню через його рідку консистенцію ввести добавки, що доглядають за волоссям і шкірою, легше, ніж у тверде мило.

Велике значення для дитини, що підросла, має і те, що у неї, як у мами, буде особистий мийний гігієнічний засіб.

Чим дитячий шампунь відрізняється від дорослого?

Великої помилки припускаються ті батьки, які для догляду за малюком використовують «дорослі» гігієнічні засоби. Не можна допускати їх навіть одноразове використання, оскільки, зазнавши гострого болю після попадання шампуню в очі, дитина буде навідріз відмовлятися від миття голови в майбутньому через страх, що сформувався внаслідок цієї процедури. Шампуні дорослі та дитячі принципово відрізняються один від одного і за складом, і за технологією виробництва.

Перевагою якісного рідкого мийного засобу для дітей є не тільки те, що ним можна помити волосся дитини «без сліз». Воно містить щадні, м'які компоненти, які:

  • не викликають подразнення навіть дуже чутливої шкіри на дитячій голівці;
  • не мають ефекту накопичення, що призводить до сенсибілізації — набуття організмом підвищеної чутливості до алергенів і інших подразників.

У дитячих шампунях, виготовлених за спеціальними технологіями, відсутні сульфатні агресивні ПАР типу SLES або SLS, що можуть викликати подразнення слизових оболонок та шкіри, пересушування волосся. Їх замінюють м'якими аналогами, для виготовлення яких використовують рослинну сировину, включаючи протеїни вівса. До того ж у шампунь для дітей вводять натуральні добавки, включаючи:

  • екстракти календули та ромашки;
  • рослинну олію, виготовлену із зародків пшениці;
  • бензоат натрію, який є харчовим консервантом.

У рідкому дитячому гігієнічному засобі відсутні силікони, барвники та сильні ароматизатори. Щоб обраний вами шампунь справді відповідав вимогам до складу та виробництва, необхідно перед покупкою переконатися в наявності сертифіката, в якому зазначено можливість безпечного використання засобу від народження малюка.

І навіть якщо шампунь практично повністю складається із компонентів природного походження, перед використанням його необхідно протестувати. Для цього треба нанести невелику кількість засобу на згин ліктя малюка з внутрішнього боку. Така міра необхідна, щоб унеможливити індивідуальну реакцію навіть на деякі присутні в шампуні натуральні речовини.

Що ще врахувати, обираючи між милом та шампунем?

Якщо батьки дитини ведуть спосіб життя Zero Waste або хоча б прагнуть мінімізувати кількість сміття, їм важливо звертати увагу і на те, у що упакований мийний засіб, шампунь або мило. Багато виробників виготовляють упаковку з матеріалів, що підлягають подальшому переробленню. В іншому випадку пакувальні засоби перетворюються на сміття, що забруднює навколишнє середовище. А в ньому ж доведеться жити й вашому улюбленому чаду.

Інтернет-магазин ХімОпт, що здійснює гуртовий і роздрібний продаж засобів гігієни, пропонує натуральне мило в картоні або папері, що перетворюється потім на макулатуру. На пластиковій тарі для шампуню є маркування 2 (HDPE), яке вказує на те, що воно придатне до перероблення. Пакувальний матеріал можна доставити до пункту приймання або сортування вторинної сировини. У ХімОпт у великому асортименті також представлені масла, креми та лосьйони для дітей, інші дитячі товари.

Якщо ви будете дотримуватися всіх викладених вище рекомендацій і порад щодо вибору гігієнічних мийних речовин, ви проводитимете гігієнічні процедури свого карапуза з дійсно безпечним для його віку, якісним милом або шампунем. І при цьому не забруднюватимете навколишню природу, в якій живете ви та ваші діти. Вибираючи для свого малюка найкраще сьогодні, ви забезпечуєте йому найкраще майбутнє.

Нові акції та знижки, про які ви дізнаєтеся першими! Підпишіться на розсилку прямо зараз
×