Великодні знижки!
Перегляд
0
Сума: 0 грн

Кондиціонер для білизни – що це таке, для чого використовується, склад, переваги та недоліки

Прання сьогодні – це не лише очищення білизни від забруднень. Сучасні господарі та господині також хочуть, щоб їх одяг був м'який та ароматний. Це вже не кажучи про те, що в кожному домі є багато речей, які виконані з делікатних тканин, що потребують особливого догляду. Саме тому виробники побутової хімії пропонують дуже широкий вибір кондиціонерів для білизни для різних потреб. Сьогодні ми детально поговоримо про ці товари, розберемось, що в них особливого, як їх вибирати та використовувати.

Що таке кондиціонер для білизни

Кондиціонер для білизни також іноді плутають з ополіскувачем. В принципі це не є помилкою, адже вони виконують одну й ту саму функцію, але на різних етапах прання. Кондиціонер може працювати безпосередньо під час нього, а ополіскувач – в кінці. Обидва засоби доповнюють дію порошку або гелю для прання. Їх додають у відповідний відсік у диспенсері пральної машинки й техніка сама застосовує рідину у потрібний момент. Їх використання потрібне для захисту тканин, а також покращення їх стану після прання та сушіння. 

Також використання ополіскувача виправдане у таких випадках:

  • прання у занадто гарячій для білизни воді;
  • використання режиму прання, що не відповідає типу тканини (особливо це потрібно людям, які не сортують білизну, а перуть все разом та обирають програму прання приблизно);
  • проблемах із жорсткою водою в центральній каналізації;
  • віджиму на високих обертах, якщо тканина для цього не придатна;
  • використання прального порошку, гелю або капсул, якість яких підлягає сумнівам.

Звичайно, не слід вважати, що кондиціонер є чарівною таблеткою, яка здатна розв'язувати всі проблеми. Але все ж його використання значно покращить стан тканини та подовжить її термін служби. 

Склад кондиціонера для білизни

До складу кондиціонера входять, перш за все, поверхнево-активні речовини, які ніби вкривають тканину захисною плівкою, що захищає її від вбирання бруду та молекул неприємного запаху. Також таким чином волокна більше захищені від стирання, що значно подовжує гарний зовнішній вигляд одягу. 

Іншим важливим складником ополіскувачів є ароматичні віддушки, які наділяють одяг приємним запахом. Саме за це кондиціонери люблять дорослі та діти. 

Як діє кондиціонер для білизни

Слід більш конкретно зупинитись на тому, як діє кондиціонер для білизни. Він надає тканині цілу низку властивостей:

  • Антистатичний ефект.

Поверхнево-активні речовини створюють захисну плівку, яка не лише протистоїть зносу волокон, але й знижує їх можливості до електризації. Тому потріскування тканини та неприємне відчуття від її носіння будуть в минулому.

  • Більш швидке та безпечне сушіння.

Внаслідок того, що тканина вкривається спеціальною плівкою, вона швидше сохне, залишаючи при цьому необхідну кількість вологи всередині. Це дуже важливо, адже одяг сильно псується саме під час сушіння.

  • Збереження кольору.

Плівка захищає речі не лише фізично, а й зменшує вплив на тканину ультрафіолету. Тобто ви можете впевнено носити свій улюблений одяг під сонцем і не переживати, що його кольори стануть бліднути.

  • Пом'якшення тканини.

Плівка не лише робить грубі волокна більш м'якими, але й добре утримує необхідну кількість вологи. Тому ваші ніжні речі будуть залишатись ніжними як вперше, а більш жорсткі стануть приємнішими на дотик.

  • Антибактеріальний ефект.

Виробники використовують у складі ополіскувачів натуральні та синтетичні віддушки, приємний аромат яких не лише радує пахощами, але також має особливий протимікробний ефект. На додаток, деякі запахи дуже ефективно відлякують кліщів, комарів та інших комах.

Як бачите, переваг у використанні кондиціонера для білизни занадто багато, щоб нехтувати цим засобом.

Різноманіття кондиціонерів для білизни та ополіскувачів 

Не лише гелі та пральні порошки мають велике різноманіття. Кондиціонери також відрізняються за формфактором, призначенням, характером дії та способом застосування. Так ополіскувачі можуть бути виготовлені у виді рідкого або густого гелю, гранулах чи таблетках. Деякі кондиціонери мають характерний відбілювальний ефект, а інші більше призначені для пом'якшення. Ароматичні властивості різних засобів також можуть відрізнятись як по типу запаху, так і по його інтенсивності. 

Також різні кондиціонери можуть бути призначені для різних типів білизни: шовку, бавовни, синтетики, шерсті, кольорової, білої або чорної тканини. Тож для найкращого результату прання не вистачить обмежитись всього одним ополіскувачем і краще купити засоби для різних типів білизни.

Іноді кондиціонер може вже бути у складі гелевих капсул. Це дуже слушне рішення, адже виробник сам підбирає пропорції та сполучення засобів, що забезпечує високу якість прання. При цьому навіть з такими капсулами ви зазвичай можете додатково використовувати свій улюблений ополіскувач.

Для яких речей краще використовувати ополіскувач

В принципі використовувати кондиціонер можна з усіма речами, які б ви хотіли зробити м'якішими та ароматнішими. Тут все залежить від типу засобу. Наприклад, є кондиціонери з відбілювальними властивостями, які залишають легку накрохмаленість на тканині. Такі засоби добре підійдуть до сорочок, постільної білизни, скатертин. Якщо ви збираєтесь прати вовну, то краще обрати ополіскувач, який пом'якшує тканину та має антистатичний ефект. 

Дія засобу також може відрізнятись в залежності від води у системі центрального водопостачання, вашої машинки та основного прального порошку чи гелю. Тож іноді доведеться поекспериментувати, бо той чи інший виріб може не надати потрібних властивостей вашим речам. Ви можете купити кондиціонери для білизни Coccolino, спробувати, а потім придбати продукцію від, наприклад, бренду Scala (лише слідкуйте, щоб обидві рідини призначались для одних і тих самих цілей прання) і зробити свій вибір. Цікаво, але різні товари можуть дуже по-різному показувати себе в залежності від умов.

Як використовувати кондиціонер для білизни

Використовувати кондиціонер для білизни слід дуже уважно та суворо дотримуватись дозування. Ця хімічна суміш, залишившись на тканині у нерозчиненому вигляді, може сприяти появі алергічних реакцій та поганому самопочуттю. Леткі пари, якщо знаходяться у великій кількості на волокнах одягу, мають здатність впливати на центральну нервову систему людини, призводячи до головного болю, запаморочення, нудоти. Тож, якщо ви чуєте дуже сильних запах від білизни та тактильно відчуваєте, що залишки засобу все же знаходяться на тканині, то одяг потрібно ще раз прополоскати або навіть перепрати. 

Уважно читайте маркування щодо використання кондиціонера та ополіскувача та додавайте у відповідний відсік диспенсера лише суворо визначену дозу. Якщо ж на вас чекає ручне прання, то додавайте засіб у його кінці перед полосканням. Слід замочити білизну у воді с ополіскувачем приблизно на 10 хвилин, щоб він встиг подіяти. 

Коли не можна використовувати ополіскувач

На жаль використовувати кондиціонер завжди у вас не вийде. Є доволі багато обмежень щодо цього. Дуже не бажано прати натуральні вовняні светри товстої в’язки, пальта, куртки плащі та інший багатошаровий одяг, щільний капрон або компресійний одяг (для занять спортом, плавання, зимового екстриму). Кондиціонер просто не зможе як слід виполоскатися з волокон. Також не бажано ополіскувати шовкову тканину, якщо зворотне не вказано у маркуванні засобу.

Що стосується прання речей для маленьких дітей та немовлят, то тут слід уважно читати поради виробника. Зазвичай на упаковці вказано, чи підходить той чи інший ополіскувач для дитячого прання. У будь-якому разі дуже ретельно дотримуйтесь дозування.

Як ще можна використовувати кондиціонери для білизни

Насправді способів використання ополіскувача в домі дуже багато і про деякі з них господарі та господині навіть не здогадуються. Особливо це питання стає актуальним, коли ви купили кондиціонер, запах якого вам взагалі не сподобався. Тоді можна:

  • помити ним вікна – засіб гарно з цим впорається та не залишить розводів;
  • почистити м'які меблі та килими;
  • вимити підлогу – вона буде сяяти.

Також ви можете використати залишки ароматного кондиціонера під час ремонту. Просто нанесіть змішаний з водою ополіскувач на старі шпалери та здивуйтеся, як легко та швидко вони відстануть від стін.

Майте на увазі, що це лише поради й використовувати для тих чи інших справ краще спеціально призначені для цього засоби. 

Найпопулярніші кондиціонери для білизни

Щоб прання принесло вам задоволення, використовуйте продукцію від перевірених виробників. В інтернет-магазині HimOpt можна знайти кондиціонери від таких брендів:

  • Coccolino;
  • E;
  • Noora;
  • Scala;
  • Evidur;
  • Silan;
  • Dr.Beckmann;
  • Lenor;
  • Dreft;
  • Fee;
  • Frosch;
  • Chante Clair;
  • Deox;
  • Gallus;
  • Sano;
  • Savex.

Усі товари в наших каталогах сертифіковані, тож ви можете бути впевнені у їх оригінальності та високій якості. Ми працюємо безпосередньо з постачальниками, що забезпечує завжди вигідні ціни на всі вироби. Бажаємо приємних покупок в магазині ХімОпт! 

Нові акції та знижки, про які ви дізнаєтеся першими! Підпишіться на розсилку прямо зараз
×