Натуральні олії для волосся — шкода чи користь
Мати красиве, слухняне, здорове волосся — мрія кожної людини. Особливо це стосується жіночої половини людства. Але тривалі стреси, нездорове харчування, екологія, що залишає бажати кращого, призводять до погіршення загального стану організму людини, в тому числі волосся.
Сьогодні питання стоїть не про те, щоб просто не псувати свої локони неправильно підібраними мийними засобами, гребінцями, щітками та іншими аксесуарами для волосся. Для збереження волосся об'ємним, сильним, блискучим потрібен екстрадогляд з використанням різних видів засобів догляду за волосяним покривом. Сьогодні виробники пропонують для цього багато варіантів.
Але не слід забувати й досвід наших бабусь і прабабусь щодо використання різних натуральних речовин, які допомагали їм протягом десятків і навіть сотень років підтримувати красу волосся, робити його здоровим, блискучим, привабливим. Одними з них є природні олії, що видобуваються з цілої низки рослин. Але в експертному середовищі нерідко можна почути думку, що природні емульсії можуть завдавати шкоди волосяному покриву. Тут ми спробуємо розібратися, чи варто використовувати натуральні олії для догляду за волоссям з урахуванням різних точок зору.
У чому переваги натуральної олії для волосся
Для початку спробуємо розібратися, як волосся захищає саме себе від негативного впливу навколишнього середовища. Про захист волосяного покриву подбала сама природа, наділяючи кожну волосинку невидимою неозброєним оком захисною плівкою із підшкірного жиру. Але вплив агресивних факторів призводить до руйнування цієї плівки, нездатності виконувати покладені на неї функції. Зовні це проявляється появою низки проблем, включаючи:
- тьмяність колись сяйнистого волосся;
- його витончення та ламкість;
- посічені кінчики локонів, втрата ними шовковистості, еластичності й багато інших неприємних явищ.
Розв'язати ці проблеми, повернути волоссю колишню красу, м'якість і гладкість, відродити локони, що стали неживими, якраз і покликана натуральна олія. Вона також відновлює зруйновану захисну плівку на волоссі. Наявність у натуральних оліях вітамінів В і Е, мінералів та органічних кислот сприяє прискоренню росту волосся, зміцненню його коріння. Також ці природні речовини утримують вологу всередині кожної волосинки, запечатуючи її лусочки.
Функцію герметика лусочок волосяних кутикул може також виконувати кондиціонер для волосся. Цей засіб теж утворює на волосяному покриві зволожувальну тонку плівку. Однак, на відміну від натуральних олій, кондиціонер не проникає всередину волосин. Він захищає їх лише до наступного миття.
Використовувати можна практично будь-яку натуральну олію:
- лавандову та м'ятну;
- оливкову та кокосову;
- лляну та реп'яхову;
- обліпихову та мигдальну;
- евкаліптову, апельсинову та багато інших видів.
Застосовують навіть звичайну соняшникову олію. Головне, щоб продукт був базовим, а не ефірним. Використовувати другий варіант самостійно не можна через високу концентрацію ефірних олій. Вони застосовуються лише у «компанії» з базовими. Щоб це було дійсно корисно для волосяного покриву кожної конкретної людини, а не було марним або навіть шкідливим, слід:
- по-перше, підібрати собі оптимальний варіант для вирішення речовиною конкретної проблеми;
- по-друге, вибрати якісний продукт;
- по-третє, правильно використовувати засіб.
Хоча багато видів олій належать до категорії універсальних засобів, що ефективно захищають волосся, тонізують шкіру голови, успішно борються з лупою, для підбору кращої для себе продукції слід грамотно підійти до вибору її різновиду. З цією метою важливо уважно вивчити властивості тієї чи іншої речовини. Важливо також перевірити, чи не викликає препарат алергічної реакції.
Але на виборі максимально ефективної для розв'язання своїх проблем з волоссям олії справа не закінчується. Важливо також правильно її використовувати. Оскільки для проникнення діючої речовини препарату в кутикулу знадобиться щонайменше 14 годин, найкраще наносити олію на волосся на ніч. Робити це слід на сухі чи добре підсушені вимиті пасма. Олія не повинна бути холодною. Її слід підігріти, але не перегріти.
Як олія для волосся може нашкодити
Попри демонстрований багатьма засобами вау-ефект у плані живлення волосся, його відновлення та стимуляції росту, можна зіткнутися і з погіршенням стану пасм. Через наявність у складі рослинних олій певних інгредієнтів та способу і тривалості використання засобу не виключена можливість зіткнутися з деякими неприємними моментами.
Насамперед йдеться про ефект «пересушеного волосся». Самі по собі всі олії мають у своїй формулі білкові сполуки, які за структурою та хімічним складом аналогічні натуральному білку, що присутній у волосяному стрижні у збалансованій кількості. Але у разі накопичення надлишків протеїнів спостерігається посилення жорсткості та сухості волосяного покриву.
Інший неприємний момент — це утворення погано вимивної маслянистої плівки на пасмах. В ідеалі невелика липкість волосся, що залишається після використання олії, зникає після їх дворазового намилювання шампунем і змивання проточною водою. Якщо прибрати жирність не вдається навіть після багаторазового нанесення шампуню, це слід сприймати як сигнал того, що для вашого волосся цей препарат не годиться.
Певні види гігієнічних олій мають властивість закорковувати пори шкіри голови, що призводить до тьмяності, ламкості й навіть випадіння волосся. Ці наслідки характерні після використання, наприклад, таких олій як рицинова, каріте (з насіння дерева ши), какао. Але назвати ці засоби марними не можна. Просто при їх використанні слід максимально уникати контакту олій зі шкірним покривом.
Зазвичай використання олії в перші тижні після фарбування волосся категорично не рекомендується, оскільки можна отримати ефект швидкого вимивання кольору. Це пояснюється тим, що білки, котрі накопичуються в волосяному стрижні, просто витісняють звідти пігмент. Але сказати, що ці засоби є табу для фарбованого волосся, не можна. Використовувати можна засоби, що містять натуральні олії, призначені саме для фарбованого волосся.
З особливою обережністю до використання натуральних олій слід ставитися людям із підвищеною чутливістю до природних інгредієнтів у косметичних засобах. Перш ніж придбати диво-олію, необхідно проконсультуватися з дерматологом та обов'язково провести тест. Але навіть якщо цей вид олії підходить конкретній людині за всіма параметрами, вона може в кращому разі не спрацювати, а в гіршому — мати зворотний ефект. Щоб цього не сталося, слід не допускати таких помилок у використанні натуральних екстрактів:
- Не застосовувати правило «Чим більше, тим краще» (все, чого можна досягти, — це закоркувати пори, що призведе до підвищеної сальності та жирності).
- Не проводити процедури дуже часто (інакше можна отримати збій у роботі сальних залоз, наслідком якого стане надмірна сухість волосся, поява лупи).
- Не наносити препарат на вологе волосся (вода перешкоджатиме потраплянню корисних елементів у структуру волосин, що зробить використання натуральної олії марним).
- Необхідно дотримуватись температурного балансу препарату (олія, нагріта занадто сильно, завдасть шкоди і волоссю, і шкірі голови, а холодний засіб не принесе очікуваного ефекту).
Також не слід використовувати олії як засіб термозахисту перед використанням щипців або прасочки, щоб уникнути їх займання (за винятком спеціально призначених для укладки видів).
Чим корисні олії для волосся
Попри цілу низку застережень, косметичні натуральні засоби цієї категорії приносять здоров'ю та зовнішньому вигляду волосся велику користь. Цьому сприяє наявність у них:
- вітамінів В та Е;
- органічних кислот;
- елементів магнію та кальцію.
Одні з цих речовин забезпечують волоссю живлення, інші сприяють відновленню пошкодженої структури, треті необхідні для зміцнення фолікул, четверті виконують захисні функції. А в комплексі всі присутні в оліях корисні речовини працюють на захист, зволоження, регенерацію, зміцнення та оздоровлення волосяного покриву.
Для додаткового догляду за волоссям можна використовувати флюїди для волосся. Як свідчать результати досліджень фахівців, вони мають багато спільного з природними оліями за складом і користю для волосяного покриву. Основою флюїду є та ж натуральна олія. Просто він має більш рідку консистенцію через наявність води, не є таким маслянистим і важким. Флюїд корисний не тільки для волосся, а й для шкіри голови. Він зволожує та живить її, регулює жирність, перешкоджає виникненню лупи.
Після нанесення флюїду на пасма (а робити це можна хоч щодня) його не треба змивати. Наносити цей препарат на волосся легше і швидше, ніж олію. Для жирного волосся флюїд використовують як необтяжливий і легкий варіант. Цей засіб може мати додаткові аромати, а також частинки, що надають мерехтливий блиск. Він виконує ще й додаткову функцію косметичних засобів:
- догляд за волоссям різних типів та його відновлення;
- захист пасм від негативного впливу навколишнього середовища;
- живлення локонів, надання їм здорового зовнішнього вигляду;
- догляд за шкірою голови тощо.
Ми пропонуємо своїм клієнтам гуртом та в роздріб лише перевірені та якісні засоби. Підтвердженням високої якості продукції є наявність необхідних сертифікатів. ХімОпт здійснює доставку замовлення у різні регіони України.