Знижки -20%
Перегляд
0
Сума: 0 грн

Навіщо потрібен кондиціонер для білизни та як ним користуватися

Сучасне прання - це не тільки про чисту білизну. Будь-яка господиня хоче, щоб її речі були також м'якими та ароматними. До того ж багато делікатних тканин потребують особливого догляду, якщо ви хочете, щоб вони прослужили вам якомога довше. Саме для цього виробники побутової хімії розробили велику кількість різних кондиціонерів для білизни, які покликані подарувати більш якісний результат прання. Про те, як його вибрати і як використовувати, ми сьогодні й поговоримо.

Що таке кондиціонер для білизни

Цей засіб став популярним на ринку на початку 20 століття. У ті часи стало з'являтися дедалі більше хімічних товарів для прання, якість яких залишала бажати кращого. Водночас на чільне місце ставився саме результат очищення від плям. Виробники хотіли показати, на що здатні їх засоби і як ефективно вони справляються з найскладнішим брудом. Зрозуміло, про безпеку для тканин таких продуктів думали в останню чергу. Саме тому кондиціонери почали дуже швидко поширюватись по всьому світу.

Сьогодні кондиціонером для білизни є спеціальний засіб, який додається у відповідний відсік у пральній машинці, крім основного миючого. Вони покликані покращити якість прання та захистити білизну. Справа в тому, що згодом будь-яка тканина псується і причини цього не тільки носіння, а й, власне, прання. Це відбувається внаслідок:

  • гарячої води, для прання в якій білизна не призначена;
  • неправильного режиму прання для деяких тканин (усі ми любимо завантажити в барабан купу абсолютно різного одягу);
  • використання неякісного порошку або концентрованого гелю для прання;
  • жорсткості води в каналізації;
  • неправильного або надмірно інтенсивного віджиму;
  • стирання волокон у барабані.

Зрозуміло, ополіскувач не є чимось чарівним. Зрештою будь-який одяг приходить у непридатність. Даний засіб покликаний відстрочити цей момент і надати більш якісний досвід носіння за рахунок різних пом'якшуючих та ароматичних компонентів.

Як діє засіб

Будь-який ополіскувач покликаний покращити процес прання білизни. Робить він це за рахунок активних компонентів, що дарують тканинам позитивні властивості:

  • Антистатик ефект.

Усім нам знайомо, як після прання, сушіння або навіть нетривалого носіння вовняні та синтетичні тканини починають потріскувати, бити струмом і прилипати до тіла. Кондиціонери знімають антистатик ефект.

  • Збереження кольору.

Поверхнево активні речовини у складі створюють спеціальну плівку, яка захищає речі від сонячного впливу і не дає їм линяти під час наступного прання.

  • Зменшення зносу.

За рахунок тих самих ПАР, що створюють захисну плівку, поверхня тканинних виробів стає більш гладкою, а значить менше кашлатиться і на ній набагато пізніше утворюються катишки.

  • Швидка сушка.

За рахунок надання речам спеціального водовідштовхувального ефекту тканина швидше сушиться, а самі волокна при цьому не пересихають. Завдяки цьому краще зберігається форма одягу та поверхня ниток.

  • Пом'якшуючий ефект.
Поверхнево-активні речовини створюють на волокнах дуже тонку плівку, яка не тільки пом'якшує структуру тканини, але й краще утримує потрібну частину вологи. Тому одяг буде сам по собі м'яким, шовковистим і не пересушеним. При пранні махрових ковдр, грубої бавовни або вовни це особливо добре помітно.

  • Дарує приємний запах.

Аромат, який походить від речей після прання, просто-таки закохує в себе. Багатьом, звичайно, не подобаються різні аромати у складі ополіскувачів. У такому випадку можна вибрати засіб без них або з мінімальною їх кількістю.

Незважаючи на всі позитивні і, на перший погляд, дуже делікатні ефекти, використовувати для прання дитячої білизни краще спеціалізовані засоби. Виробники активно випускають кондиціонери саме для малечі. Вони більш гіпоалергенні та безпечні для шкіри дитини.

Розмаїття кондиціонерів для білизни

Зрозуміло, і різноманітність ополіскувачів порадує будь-яку господиню. Виробники побутової хімії випускають товари з різними складами та у різних форм-факторах, щоб задовольнити всі запити споживачів.

Діляться кондиціонери за формою випуску: рідкі, густіші гелеподібні і навіть тверді у вигляді гранул або кульок. Можуть відрізнятися за складом: одні мають яскраво виражений ефект, що відбілює, інші - пом'якшуючий, треті - з ароматами і т.п. Є навіть ополіскувачі для ручного прання, які можна використовувати для замочування особливо делікатних тканин. Також дуже часто виробники додають кондиціонер у спеціальні капсули для прання - це обов'язково буде вказано на упаковці засобу.

Загалом, багато господинь купують кілька різних видів кондиціонерів і використовують їх для білої білизни, чорної, кольорової, шовку та вовни, бавовни та синтетики тощо. Таким чином, можна отримати найкращий результат прання. Докладніше про це нижче.

Для яких речей підходить ополіскувач

Всі кондиціонери можна розділити на дві великі групи: спеціальні та універсальні. З універсальними все зрозуміло: їх використовують для повсякденного миття різного одягу. Тут міститься приблизно рівна кількість активних речовин для найбільш якісного результату прання всієї купи речей, що є в барабані.

Зі спеціальними дещо складніше. Залежно від цього, якого типу тканин призначений засіб, він містить різні компоненти. Деякі ополіскувачі розроблені спеціально для льону та бавовни, інші – для вовни, треті – чорні текстильні вироби, четверті – синтетики. Є навіть кондиціонери для постільної білизни. Їх дія буде більше спрямована на отримання будь-якої властивості тканини: м'якості, накрохмаленості, збереження кольору, антистатичного ефекту тощо. При цьому іноді доводиться перепробувати кілька засобів для того чи іншого одягу, тому що з різних причин (пральна машинка, жорсткість води) деякі з них можуть не дати потрібного результату.

Як використовувати кондиціонер для білизни

Перше, що потрібно знати про використання ополіскувача, це те, що застосовувати його потрібно строго відповідно до грамівок, зазначених на упаковці. Не більше – не менше. Якщо взяти недостатньо, то позитивного ефекту не буде, а якщо надмірно, то великий шанс того, що одяг доведеться перепрати заново або гірше – почнеться алергічна реакція.

Друге, про що не слід забувати, це те, що активна дія ополіскувача повинна починатися в кінці прання. Не на початку, не в середині, а саме в кінці, коли основний миючий засіб (порошок або концентрований гель для прання) вже повністю завершив свою дію. Саме тоді ПАР можуть ефективно розпочати свій позитивний вплив на тканину, а також нейтралізувати негативний вплив пральних порошків.

Якщо вас чекає ручне прання з використанням ополіскувача, вам слід попередньо виконати полоскання білизни і залити в ємність з нею чисту воду. Потім залийте вказану на упаковці кількість засобу, долийте води та залиште одяг хвилин на 10. Після цього полоскати нічого не потрібно, просто відіжміть речі та повісьте їх сушитись (або відправте в сушильну машину).

Для прання в машинці-автомат слід спочатку знайти відсік для ополіскувача і переконатися в тому, що це дійсно він (прочитайте для цього інструкцію). Залити кондиціонер потрібно на початку прання, а машина сама в потрібний час його «візьме». Головне не переборщіть із кількістю!

Коли не можна використовувати ополіскувач

Існує багато випадків та ситуацій, коли використання кондиціонера протипоказано. До них належать:

  • прання вовняного одягу великої в'язки;
  • прання капрону та компресійного спортивного одягу та корсетів;
  • миття курток, пальто та іншого верхнього одягу;
  • прання шовкової тканини, якщо зворотне не вказано на упаковці.

Це, якщо узагальнювати. Зрозуміло, існують засоби і для цих цілей, але використовувати їх потрібно обережно, вивчаючи відгуки та купувати товари лише перевірених виробників.

Також обережно використовуйте ополіскувач, якщо у вас дуже ніжна, схильна до алергії шкіра або є дитина. Краще вам у такому разі застосовувати дитячі засоби, щоб захистити себе від проблем.

Також будьте особливо обережні і не переборщіть з кондиціонерами, які містять такі компоненти як А-терпінеол, бензиловий спирт та етанол. Вони відповідають за надання запаху одязі. Їх надлишок може призвести до дуже сильного перезбудження нервової системи та викликати подразнення шкіри та очей. Не варто думати, що це якась отрута, інакше б контролюючі органи давно виключили все це зі складу ополіскувачів, проте поставтеся до цього уважно.

Засіб не тільки для прання

Багато хто не знає, але рідину для полоскання білизни можна з успіхом застосовувати не тільки для прання, а й при вирішенні інших побутових завдань. Особливо це актуально у випадках, коли ви купили кондиціонер, а він вам зовсім не підійшов або не сподобався через запах. Тоді його можна використовувати так:

  • Для миття вікон. Він дуже добре справляється із цим завданням і не залишає розводів.
  • При миття підлог. Особливо ламінату – приємний блиск та чудовий запах у кімнаті гарантований надовго.
  • Для чищення крісел та миття килимів. Просто розведіть трохи у воді і звичайною губкою протріть ковролін. Ополіскувач не потрібно змивати, тому його компоненти не вплинуть негативно на тканину.
  • При ремонті будинку. Розведіть трохи ополіскувача з водою та намочіть їм шпалери. Таким чином вони дуже легко відстануть від стін і ви заощадите купу часу.

Однак не перестарайтеся і не надто експериментуйте самі. Зрештою, це хімічний засіб, який може бути небезпечним для здоров'я, якщо використовувати його надто вже не за призначенням.

Найпопулярніші кондиціонери для білизни

Багато хто помилково вважає, що використання кондиціонера для білизни – дороге задоволення. Це зовсім негаразд. У середньому застосування ополіскувача коштуватиме вам приблизно 1—3 гривні, що, погодьтеся, зовсім небагато. Серед найпопулярніших та перевірених засобів можна виділити:

  • Silan;
  • Dreft;
  • Coccolino;
  • Frosch;
  • Noora;
  • Lenor;
  • Gallus;
  • Savex;
  • Scala;
  • Deox;
  • Вухатий нянь.

Виробники намагаються виготовляти свої товари у великій різноманітності, щоб задовольнити будь-які запити споживачів як щодо призначення засобів, так і варіативності їх ароматів і форм-факторів. Тому знайти ополіскувач для себе не важко.

Однак важливо не натрапити на підробку чи прострочення та купити товар належної якості. У цьому вам допоможе інтернет-магазин "ХімОпт". Ми працюємо безпосередньо з постачальниками, завдяки чому пропонуємо вигідні ціни та маємо всі необхідні сертифікати якості. Замовляючи товари в ХімОпт, ви можете бути впевнені в їх справжності на всі 100%.

Нові акції та знижки, про які ви дізнаєтеся першими! Підпишіться на розсилку прямо зараз
×