Перегляд
0
Сума: 0 грн

Порошок, гель або капсули: що краще використовувати для прання

Кількість різної побутової хімії на полицях магазинів може просто шокувати непідготовлених покупців. Засіб для прання, до прання, після прання та мало не замість прання! Та хоча б взяти звичайне миюче для одягу – ми й тут стикаємося з різними форм-факторами товарів. Справді, щоб купити відповідний товар, доведеться хоч трохи розібратися в даному питанні. Ми вам допоможемо, і ви зрозумієте, що все набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд!

Склад порошків та гелів для прання

Вибираючи між порошковим і гелевим засобом (у капсулах або пляшці), багато хто по цей час вважає, що ніякої особливої ​​різниці немає і що порошок це той же гель, просто в іншому агрегатному, так би мовити, стані. Однак це зовсім не так. І, як мінімум, справа тут у складі:

  • Порошок може містити соду, агресивні відбілювачі, піногасники, ПАР (поверхнево-активні речовини) різного ступеня розчинності, фосфонати, активний кисень.
  • Гелі для прання мають у складі меншу різноманітність ПАРів, ензими, поліакрилат, полікарбоксилат, різні аромати.

Ну і що нам повинні сказати всі ці слова, запитаєте ви? Річ у тому, що різна форма миючого засобу виключає появу в ній того чи іншого компонента, через що можуть обмежуватись його ефективні властивості. Наприклад, компоненти порошку працюють тільки в теплій воді, тоді як гель можна використовувати й холодній. Також є типи плям, з якими на різних етапах краще справляється той чи інший засіб.

Переваги та недоліки гелю та капсул для прання

Гелеві засоби просто незамінні при пранні делікатної білизни. Річ у тому, що агресивні компоненти, які містяться в порошку, чудово виводять органічні забруднення, але разом з тим можуть впливати й на ніжні натуральні тканини, які, по суті, є білковими структурами: шовк, вовна і т.п. Гель помірно добре справляється з такими плямами та захищає делікатний одяг.

Також гелі вже містять у собі віддушки та спеціальні пом'якшувальні компоненти, так що ви зможете заощадити на кондиціонері для білизни. Деякі засоби мають такий сильний запах, що використання ополіскувача не просто необов'язкове, але навіть небажане.

Серед інших переваг гелю не можна не відзначити:

  • зручність у зберіганні;
  • можливість прання в холодній воді;
  • зручність ручного прання;
  • безпека для пральної машини;
  • повне змивання, що виключає появу білих плям на одязі.

Однак гелі не завжди ефективні проти органічних забруднень типу олії, жиру, мають менший термін придатності і їх не так зручно дозувати при пранні.

Капсули для прання мають усі переваги гелю, проте позбавлені деяких його недоліків. Наприклад, їх простіше зберігати, зручніше заправляти в машинку (просто кидаєте в білизну), а активна формула найчастіше працює ефективніше внаслідок більшої концентрації діючих елементів. Однак капсули не можна, наприклад, розполовинити, тому вони навряд чи підійдуть для щоденного прання невеликої кількості одягу. Та й вартість сеансу у випадку з ними виявляється вищою, ніж для порошку або рідкого гелю.

Переваги та недоліки порошку для прання

Порошок є досить універсальним засобом. З його допомогою можна прати за дуже високої температури, ефективно позбавляючись від забруднень, застарілих плям та різних органічних явищ, типу пилового кліща. Рідкі гелі при температурі в +90 градусів, швидше за все, руйнуються. Також можна купити дуже дешевий пральний порошок, який, проте, ефективно справлятиметься зі своєю роботою. Однак слід бути в цьому випадку обережними, тому що незрозуміло, на чому заощадив виробник і такі засоби можуть містити шкідливі для здоров'я людини сполуки.

Серед інших переваг прального порошку:

  • зручність у дозуванні;
  • можливість зручного ручного прання;
  • абсорбуючі властивості (для деяких засобів);
  • відсутність піноутворення внаслідок піногасників (актуально, наприклад, для машинного прання взуття);
  • наявність у складі речовин для видалення накипу з тену.

Також порошок можна з передбачуваним результатом змішувати зі своїм улюбленим кондиціонером та ополіскувачем для білизни, адже більшість з них не залишають після себе сильного запаху на одязі.

Серед мінусів використання порошку для прання однозначно можна виділити наявність агресивних засобів у складі, які погано впливають на делікатні тканини та можуть викликати алергічні реакції шкіри. Також порошок досить складно зберігати у герметичній упаковці, через що він вбирає вологу та може втратити свої природні властивості.

Що краще підходить для дитячих речей?

При виборі засобу для прання дитячої білизни слід в першу чергу керуватися не форм-фактором миючого, а його прямим призначенням. Теоретично, звичайно, гелі повинні бути безпечнішими, проте існує також багато порошків, призначених спеціально для дітей. У будь-якому випадку потрібно вивчати склад, в якому має бути зазначено:

  • відсутність фосфатів, кондиціонерів, відбілювачів, ПАРів;
  • можливість процесу прання в гарячій воді 90 градусів;
  • повна відсутність ароматів.

Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи можна використовувати для прання дитячих речей конкретний засіб, то краще застосовувати спеціальне мило. Воно не містить алергенів та барвників і може навіть містити в собі натуральні олії. Так, воно менш ефективно справляється з сильними забрудненнями, але здоров'я малюка дорожче. Тим більше якщо відразу запрати навіть складну пляму, то шанс її повністю вивести залишається дуже високим.

Чим дешевше прати: порошком чи капсулами?

Якщо брати в середньому по оплаті, то, зрозуміло, прання порошком виявиться дешевшим. Однак капсули та гелі дешевшають не щодня, а щогодини і якщо їх використання ще кілька років тому було долею людей трохи більш заможних, то сьогодні ці засоби може дозволити собі кожен. До того ж на користь економії на порошку грає те, що його можна купувати великими, по 5 кг, 10 кг, 20 кг пакетами, і це суттєво зберігає гроші. Гелі ж, як і капсули, не продаються у великих упаковках і заощадити на них таким чином не вдасться. Проте все впирається знову ж таки якість: є порошки, які перевершують за ціною гелі й навіть капсули.

Так що ж краще вибрати для прання?

Не варто ставитись до вибору миючого засобу для своєї домівки категорично. Кожен з цих товарів має свої переваги, якими потрібно користуватися. Ніхто не забороняє тримати в коморі й порошок, і гель, і капсули та використовувати їх в залежності від ситуації. Потрібно випрати білу скатертину – взяли порошок, вовняний светр – гель, зимовий пуховик – візьміть капсулу. Це значно подовжить життя вашого одягу. Головне – дивіться за тим, що у складі миючих засобів, і обирайте тільки вироби від відомих виробників, купуючи їх у надійних магазинах.

Одним із таких магазинів є ХімОпт. У нас ви зможете придбати всі необхідні товари для дому, починаючи від побутової хімії та засобами для догляду за собою, і закінчуючи продуктами харчування та парфумерією. Ми пропонуємо доступні ціни, тому що працюємо безпосередньо з офіційними виробниками та постачальниками, а якість усієї продукції гарантують необхідні сертифікати справжності товарів. Доставка товарів поштою здійснюється як за передоплатою, так і післяплатою.

Нові акції та знижки, про які ви дізнаєтеся першими! Підпишіться на розсилку прямо зараз
×