Правила догляду за душовою кабіною: чим і як її чистити
Чиста душова кабіна – не тільки правило гігієни, яке потрібно неухильно дотримуватись для свого здоров'я, але й запорука гарного настрою, адже всім нам хочеться приймати душ у чистому, блискучому боксі, щоб ніщо не викликало в нас хоч трохи гидливості. А ще чистота ванної кімнати – це обличчя господаря/господарки й буде дуже ніяково, якщо гості виявлять сліди антисанітарії.
Сьогодні ми поговоримо про те, як доглядати душову кабіну, які засоби для прибирання ванної кімнати для цього використовувати, а також, як запобігти появі грибка, вапняного нальоту та іржі.
Чистий душ – запорука здоров'я всіх членів сім'ї
Насамперед варто мотивувати вас ставитися до чистоти душової кабіни дуже і дуже серйозно. Річ у тому, що бокс, через свої експлуатаційні особливості, наражає людину на цілком реальні небезпеки, в основі яких лежить грибок. Чому саме тут він становить особливу загрозу? На це є кілька причин.
1. Шарніри, кути та інші місця, що погано провітрюються, накопичують вологу, через що в них починається процес цвітіння цвілі.
2. Рівний піддон, який довго залишається вологим і на якому розвиваються хвороботворні мікроорганізми, що згодом призводить до оніхомікозу та інших грибкових захворювань стоп та нігтьових пластин.
3. Шторки, що закриваються, не даючи кабіні як слід провітритися, що також сприяє розвитку грибка та мікробів.
Згодом мікроорганізми розвиваються, розростаються грибкові спори й ось вже повітря у всій ванній кімнаті небезпечне для дихальних шляхів людини.
З якими забрудненнями нам доведеться зіткнутися?
Забруднень, які нам доведеться видаляти з душової кабіни, досить багато, тому доведеться запастися різними очищаючими засобами для ванної. Якщо ви знаходитесь в готелі або на орендованій квартирі, й вам потрібно прийняти душ, але бокс дуже брудний і ніякої побутової хімії для санвузла під рукою немає, то можна як виняток скористатися мийними засобами для прибирання кухні – в такому випадку це буде краще, ніж наражати своє здоров'я на небезпеку, залазячи в забруднену душову.
Що стосується безпосередньо забруднень і способів боротьби з ними, то слід використовувати різну тактику для кожного з них.
Миємо скло або пластик на шторках і дверях
Чомусь шторки зі скла та пластику дуже часто залишаються без належної уваги при прибиранні. Адже вони накопичують не менше бруду та грибка, ніж інші частини боксу. Для догляду за ними є кілька порад.
- Ополіскуйте шторки після кожного прийому душу гарячою водою. Так ви змиєте мильну піну до того, як вона висохне і перетвориться на вапняний наліт, у якому розвиватимуться хвороботворні бактерії.
- Піна для гоління, зубна паста, гель для душу - все це слід прибирати відразу, поки субстанція не засохла, з тих же причин.
- Заведіть окрему ганчірку та протирайте нею насухо шторки після прийому душу. Необов'язково ретельно і до останньої краплі, хоча б якось. Справ на 5 секунд, а користі – маса.
Пам'ятайте, що якщо стіни після використання душової кабінки абияк просихають, то шторки, через їх складну конструкцію, дуже часто цього не роблять. Як результат: отримуємо повільний, але впевнений розвиток грибка у ванній кімнаті.
Хоча раз на пару тижнів рекомендуємо обробляти дверцята рідинами від плісняви й грибка або хоча б просто засобами, що видаляють наліт. Вони широко представлені такими виробниками як SAVO, Sano, Tytan та іншими. Деякі з них призначені для душових кабін – звертайте увагу на маркування.
Чистимо піддон
Найчастіше піддон душового боксу виконаний з металу. Навіть добре емальований або покритий акрилом метал є матеріалом з досить пористою поверхнею, тому на ньому регулярно накопичується вапняний та мильний наліт, а також інші забруднення.
Для того, щоб його помити, потрібен спеціальний засіб, який ефективно справляється з брудом і при цьому дбайливо очищає емаль, якою покритий піддон. Це дуже важливо, тому що вона захищає метал від пошкоджень, які неминуче призведуть до корозії. Пошкодити покриття простіше простого, а от якісно відновити його в домашніх умовах навряд чи вийде.
Не забувайте добре змивати миючий засіб з піддона, оскільки їдка формула побутової хімії може призвести до опіків шкіри ступнів, коли ви наступного разу вирішите прийняти душ.
Хромовані поверхні
За сантехнікою, а також хромованими ручками, напрямними рейками, які мають хромовану поверхню, потрібно доглядати особливо ретельно і засоби для миття підлог та стін для них не підходять, якщо ви, звичайно, бажаєте зберегти їх початковий блиск. Використовуйте спеціально призначені для цього товари, які представлені такими виробниками, як Cif, Astonish та інші.
Майте на увазі, що через те, що чистити хромовані поверхні слід дбайливо, а іржа роз'їдає хром досить легко і швидко, робити це доведеться дуже часто. Перелічені вище торгові марки мають у своєму асортименті товари, які призначені для регулярного обслуговування сантехніки та інших делікатних поверхонь у ванній кімнаті.
Як прибирати важкодоступні місця для душової кабінки
Також слід звертати особливу увагу на різні важкодоступні місця у душовому боксі. До них відносяться стики, кути, внутрішня сторона напрямних рейок, простір між ними та шторками кабінки. Саме там потенційно накопичуються хвороботворні мікроби та грибок.
Щоб видалити звідти плісняву, коли вона там з'явиться, потрібен буде повноцінний фізичний контакт, тож краще попередити появу грибка, а не боротися з ним. Для цього слід регулярно використовувати антибактеріальні спреї, заносячи рідину у важкодоступні місця за допомогою пульверизатора. Дайте засобу попрацювати якийсь час, після чого змийте великою кількістю проточної води.
Прибирати душову кабінку ми рекомендуємо вам у наступній послідовності:
1. Шторки та стіни.
2. Хромовані поверхні, сантехніка, металева фурнітура.
3. Важкодоступні місця.
4. Піддон.
Робити генеральне миття боксу щотижня при дотриманні профілактичного прибирання може і не потрібно, але повний цикл очищення виглядає саме так і проводити його час від часу все ж таки варто.
Як правильно мити кахель
При митті душової кабіни не варто забувати й про кахель, який знаходиться на стінах кімнати. До нього також потрібно ставитись досить уважно, особливо якщо ви хочете зберегти початковий вид плитки.
- Використовуйте ганчірку або швабру для того, щоб протерти кахель насухо після водних процедур. Це швидко, просто і дуже ефективно для запобігання появі вапняного нальоту та розвитку бактерій.
- Якщо кахель у вашій ванній кімнаті має пористу структуру, то ставтеся до його осушення у кілька разів уважніше. Добре протирайте плитку після прийому душу і залишайте на деякий час включену витяжку в санвузлі.
- Використовуйте м'який засіб для чищення, спеціально призначений для плитки, щонайменше раз на два тижні.
- Регулярно обробляйте кахель протигрибковим засобом SAVO. Особливу увагу приділяйте швам між плиткою – тут найвищий ризик розвитку цвілі.
Деякі кахлі не надто люблять агресивні абразиви. Слідкуйте за блиском та станом плитки до та після застосування побутової хімії. Якщо її текстура починає змінюватися, то варто негайно припинити використання засобу для чищення і підібрати новий, більш м'який.
Найпопулярніші народні засоби для догляду за душовою кабіною
Якщо необхідних миючих засобів у вас під рукою не виявилося або ви хочете трохи заощадити на прибиранні, то можна використовувати народні засоби, які при чищенні душової кабіни показують себе дуже ефективно, хоч повноцінно замінити побутову хімію, звичайно, не здатні.
Наприклад, блиск хромованим поверхням здатний повернути лимон. Просто натріть часточкою цього цитрусу фурнітуру після того, як помили її від вапняного нальоту.
Також чудово при прибиранні душової кабінки показує себе оцет. Його часто використовують для видалення сильного вапняного нальоту. Бо він має рідкий і леткий стан, то використовувати його вийде тільки для замочування фурнітури й сантехніки. Залежно від забруднення розведіть оцет з водою в пропорціях 25%-50% на користь останньої та залиште в цій суміші лейку, шланг і т.п. приблизно на годину.
Також оцет добре працює проти сильної іржі, проте за умови, що ви будете регулярно протягом доби наносити його на уражені корозією ділянки пульверизатором.
Якщо ділянки іржі маленькі, то очистити їх можна за допомогою м'ятної зубної пасти. Нанесіть її невеликим шаром на подряпину та змийте через 20-30 хвилин. Після цього краще замазати пошкодження емаллю або акриловою фарбою.
Чудово справляється з тонким шаром вапняного нальоту на прозорих стінках душової нашатирний спирт. Столова ложка нашатирю поєднується з літром води й цим розчином обробляються поверхні. Не забудьте потім добре провітрити приміщення, та й самі дивіться не надихайтеся.
Цвіль, своєю чергою, боїться ядерного розчину оцту, нашатирю та соди. Візьміть по одній частині нашатирю та оцту, змішайте та додайте половину частини соди. Дане зілля нанесіть зубною щіткою на уражені грибком ділянки та залиште хвилин на 40, після чого змийте водою. Для цієї ж мети можна використовувати мідний купорос: столову ложку на літр води, суміш нанести, почекати, очистити з поверхні, повторити 3 рази.
Якісне чищення вашого душового боксу не тільки захистить здоров'я домашніх та подарує естетичне задоволення від водних процедур, а й продовжить термін життя кабінки та сантехніки в ній.