Перегляд
0
Сума: 0 грн

Як ефективно почистити килим у домашніх умовах

Килими та паласи є об'єктами, чистоті яких більшість господарів будинку не приділяють належної уваги. Проводити повне прання килимових покриттів потрібно як мінімум раз на пів року і то це за умови, що ви регулярно збираєтеся, не ходите по них у взутті, не проливаєте різні рідини і не прокидаєте їжу, в будинку не живуть тварини, а на підлозі не грають маленькі діти. В іншому випадку періодичність чищення килимів зростає в геометричній прогресії.

Сьогодні ми розберемося в тому, як ефективно та безпечно проводити прибирання ворсових покриттів та які засоби для чищення килимів для цього використовувати.

Від чого брудниться килимове покриття?

Перед тим, як вибрати засіб, щоб почистити ворс, необхідно визначити характер забруднень.

  • Передпокій.

Килимки в передпокої слід очищати частіше за інших. Тут постійно накопичується не тільки вуличний бруд та пісок, а й різні органічні частинки. Зокрема, це можуть бути яйця комах-паразитів (кліщів, бліх тощо), які ви заносите до будинку на своїй підошві. Варто їм дочекатися вологи, як вони відразу вилупляться. Якщо у вашій оселі завелися блохи, то вони не «прийшли з під'їзду», як вважає більшість, а саме ви їх принесли в квартиру і дали всі умови для розвитку.

  • Кухня.

Якщо на вашій кухні лежить килим або палас, то до його чистоти потрібно ставитись особливо уважно. Справа в тому, що він постійно контактує з органічними залишками їжі, жиром, вологою тощо. Все це є відповідним ґрунтом для розвитку різних бактерій.

  • Ванна кімната.

Килимок у ванній знаходиться в умовах постійної підвищеної вологості, через що в структурі його волокон може почати розвиватися грибок. Чи варто говорити, яку небезпеку він становить для здоров'я ваших стоп та нігтьових пластин на ногах?

  • Спальня.

Спальня є місцем, де люди переодягаються, готуються до сну, упорядковуються вранці. Тому залишки органічних частинок шкіри та волосся тут дуже поширені, що є благодатним ґрунтом для розвитку, наприклад, пилового кліща.

  • Вітальня.

Килим у вітальні є змішаною солянкою. Сюди на капцях чи шкарпетках домашні зносять бруд з усього будинку.

Запам'ятайте, що всі килими у вашому будинку потребують регулярного догляду, адже виправши умовно два з них і залишивши брудним третій, дуже швидко ви нівелюєте всі свої зусилля, перенісши бактерії та бруд з паласа, чищенням якого ви знехтували.

Чим краще чистити килим

Щоб якісно та ефективно почистити килим, одного засобу буває недостатньо. Особливо якщо йдеться про дуже брудні килимові покриття.

Будь-яке очищення ворсистого матеріалу в домашніх умовах починається з того, щоб витягти з його волокон все сміття та максимальну кількість пилу. Спочатку для цього використовується пилосос, проте його потужностей може виявитися недостатньо, особливо якщо йдеться про прибирання виробів з довгим ворсом типу крокги. Тоді слід винести палас надвір і вибити.

Тепер можна вдаватися до допомоги побутової хімії. Засоби для чищення килимів в Україні, зокрема в інтернет-магазині ХімОпт, представлені наступними брендами:

  • Сан Клін;
  • W5;
  • Бджілка;
  • Sano;
  • Vanish;
  • DywanLux;
  • Sama;
  • Emsal та ін.

Уважно читайте рекомендації виробника щодо маркування товару. Деякі з них мають невисоку ціну, але це не означає, що їхня якість не дотягує виробів відомих брендів. Найчастіше справа просто в спрощеному форм-факторі або миючій формулі, яка не призначена для сильних забруднень, але при цьому відмінно підходить для регулярного профілактичного чищення килимових покриттів.

Як помити вовняний килим

Щоб продовжити життя свого килима, необхідно доглядати його з урахуванням матеріалу, з якого він виготовлений. Якщо ви є власником вовняного паласа, то догляд за ним досить простий, якщо дотримуватись певних правил.

1. Добре пилососьте килим і робіть це частіше, адже вовна є алергеном.

2. Після потрапляння на килим рідких забруднень негайно промочіть їх серветкою або губкою для прибирання. Найчастіше цього буде достатньо, щоб бруд не в'ївся глибоко у волокна.

3. Якщо плями суттєві і фарбують шерсть, використовуйте щітку і воду.

4. Піддавати хімчистці вовняний виріб досить раз на рік.

Якщо ви вирішили випрати вовняний палас у домашніх умовах, то уважно обирайте миюче, вивчаючи склад та рекомендації виробника на упаковці. Уникайте рідин з відбілюючими компонентами, оскільки вони напевно зашкодять структуру ворсу і знебарвлять його.

Також обережно сушіть вологий килим. Не можна робити цього під прямим сонячним промінням. А якщо він сохне в приміщенні, відкрийте вікна для забезпечення хорошого провітрювання.

Чим почистити килим з віскози

Проблема віскозних килимів полягає в тому, що віскоза не любить воду та інтенсивне прання. При контакті з нею ворс вбирає величезну кількість вологи, сильно збільшується в розмірах і дуже довго не сохне, через що волокна втрачають свою структуру і при висиханні нагадуватимуть старий грубий рушник. До того ж, висихання буде настільки повільним, що в паласі може розвинутися грибок та інші хвороботворні бактерії. Волога піде, а вони залишаться.

Віддавати його в хімчистку теж не завжди гарний варіант. Переконайтеся в тому, що люди, які працюють в ній, знають, як поводитися з віскозою. Зробити це можна, наприклад, поговоривши з ними або вивчивши відгуки про пральню.

Що стосується випадків, коли плями на килимку є важковивідними і простою ганчіркою їх прибрати не вдається, слід пошукати у продажу спеціальні товари для чищення килимових покриттів з віскози на основі сухої піни.

Як почистити шовковий килим

Шовк є надзвичайним матеріалом. Його волокна одночасно і дуже міцні, і такі ніжні та тендітні. Особливо це відображено у догляді за шовковими килимами. При належній експлуатації вони прослужать вам багато років, але ось варто припуститися однієї помилки, і виріб перетвориться на непридатну для використання ганчірочку.

Дуже важливим фактором у догляді за шовковим паласом є якість текстилю, особливо фарб. Зазвичай килимки зі складним поєднанням ниток і орнаментів виконуються вручну і при їх створенні використовуються натуральні барвники, стійкість яких залишає бажати кращого. Будь-який вплив на забарвлення здатний перетворити гарний виріб на щось незрозуміле. Впливом у цьому випадку є не тільки прання тканини, а й пролите вино, чай, кава, а то й проста вода!

Усього, щоб доглядати за такими виробами, слід дотримуватися таких правил:

  • Регулярно витрушуйте килимки, щоб уникнути накопичення в них великої кількості пилу, який є абсорбентом для бруду.
  • Якщо пилососите килим, використовуйте для цього найслабший режим всмоктування і гладку щітку-насадку.
  • А ще краще – купіть спеціальну щітку для ручного чищення шовку. З її допомогою можна делікатно видалити пил та бруд із тканини.

Що ж робити, якщо ви посадили серйозну пляму? Діяти! До чого дуже швидко. Для початку акуратно приберіть руками всі тверді частинки бруду з полотна (кава, їжа і т.п.). Потім промочуйте пляму паперовими рушниками до тих пір, поки вони вбиратимуть вологу. Не тріть! Дайте трохи підсохнути ляпці - це потрібно, щоб вона не поширилася далі. Тепер треба скоріше везти його до хімчистки.

Якщо можливості звернутися до фахівців немає, і шовк, на перший погляд, не втратив свій первісний вигляд, можна спробувати очистити його в домашніх умовах. За відсутністю спеціалізованих миючих засобів можна приготувати розчин, що чистить, самостійно і спробувати видалити пляму з його допомогою. Для цього:

1. Візьміть воду, звичайний оцет і розведіть їх у концентрації приблизно 1 до 5, додавши туди десяту частинку соди.

2. Крапніть трохи розчину в кут килима і подивіться на ефект. Якщо нічого страшного з тканиною не сталося, переходимо до плями.

3. Змочіть і добре відіжміть м'яку губку, промочіть місце забруднення.

4. Якщо результату не було досягнуто, то повторіть процедуру.

5. Якщо пляма все ще є, і тканина візуально не пошкодилася, збільште концентрацію оцту та соди у розчині у півтора рази і так до досягнення ефекту.

6. Досягніть повного висихання за допомогою паперових рушників та провітрювання.

Для не дуже сильних плям можна використовувати дитячий шампунь чи господарське мило. Однак чудес чекати не варто. Також будьте обережні із застосуванням різної побутової хімії поблизу шовкових килимів. Наприклад, під час миття вікон на килимове покриття може потрапити трохи засобу для миття вікон, що може негативно позначитися на стані волокна.

Як чистити килим з довгим ворсом

Килими з довгим ворсом, так звані крокги є дуже популярним текстильним виробом. Їх просто люблять за ті емоції, які вони дарують під час використання. Килимок наповнює кімнату затишком і трошки повертає дорослих у дитинство, змушуючи пересісти з дивана на підлогу.

Однак, щоб дозволити собі відпочивати на м'якому ворсистому килимі, потрібно як слід за ним доглядати. А робити це ох як непросто. Пил, бруд, волога, сміття - все це накопичується в таких коврах і видобути забруднення виявляється дуже і дуже непросто.

Благо, що такі паласи цілком невибагливі у догляді і очищати їх можна практично будь-яким засобом для чищення. Головне – добре просушіть його після чищення, тому що волога, що залишилася в щільних скручених ворсинках, йде дуже погано і може стати причиною розвитку грибка і цвілі, вивести які повністю буде вже практично неможливо.

Як помити килим від плям

Існує ряд популярних забруднень, які виявляються на килимових покриттях найчастіше. Розповідаємо, як ефективно з ними боротися за допомогою народних рецептів.

  • Кров.

Плями крові є досить небезпечними для тканини, але тільки якщо спочатку неправильно підходити до їх виведення. Спершу добре промокніть пляму, видаливши якнайбільше рідини. Потім скористайтеся розчином холодної води з миючим засобом. Якщо це не допомагає, то можна додати у воду аміак – столову ложку на 100 г рідини. Залишки плям після сушіння видаліть розчином соди та оцту. Також для цього можна акуратно використовувати перекис.

  • Чай та кава.

Для початку приберіть усі чайки та залишки кавової гущі. Зробити це можна за допомогою рук і мікрофібри, яка непогано вбирає дрібні частинки. Потім приготуйте засіб для видалення плями, змішавши пів ложки нашатирного спирту з двома ложками гліцерину. Змочіть у цій рідині ганчірку і потріть забруднення, доки воно не зникне. Якщо не виходить, то додайте в цей коктейль ще ложку звичайної харчової солі і нанесіть кашку на пляму приблизно на годину . Після цього промийте килим великою кількістю води з милом.

  • Вино та інші кольорові рідини.

Діяти потрібно швидко, але обережно. Для початку зберіть всю рідину ганчіркою, що не ввібралася глибоко у ворс. Потім рясно посипте пляму шаром соди і, після висихання, зберіть її пилососом. Для видалення безпосередньо забруднення можна використовувати перекис. Добре намочіть ватний тампон і покладіть на пляму приблизно на годину. Терти не треба! Також можна спробувати нанести оцтовий розчин у кількості чайна ложка на літр води.

  • Жир.

Позбутися плям жиру, що логічно, чудово допомагає миючий засіб. Для ефективності рекомендується додати до нього пару крапель оцту. Звичайний спирт, який у тому чи іншому вигляді практично завжди є під рукою, також чудово справляється з плямами жиру, навіть зі старими.

Зрозуміло, всі ці засоби застосовні тільки якщо матеріал, з якого виготовлений ваш килим, не має протипоказань щодо їх застосування. Найкраще віддавайте перевагу спеціалізованим товарам для чищення килимових покриттів.

Чим чистити килим від запаху

Дуже часто господар будинку або квартири не може добре провітрити кімнату і не розуміє, в чому причина стійкого букету неприємних запахів. А проблема зазвичай полягає саме в килимі, який може роками лежати на підлозі і вбирати в себе всі аромати, на які він піддається. Що робити?

Насправді єдиним ефективним варіантом буде його очищення професійними миючими засобами в домашніх умовах або здавання в хімчистку. Ми не рекомендуємо використовувати народні рецепти із застосуванням оцту, соди, солі тощо, щоб позбавити килим від сторонніх запахів, тому що це має на увазі надто ризикований для текстилю процес, який, якщо ще якось виправданий при точковому виведенні плям, то для кондиціонування величезної площі килимового покриття – навряд чи.

Якщо ви не впевнені у тому, який засіб для очищення своїх килимків вибрати, рекомендуємо звернутися до нашого магазину. У нас ви можете знайти різні товари тільки від перевірених виробників:

ХімОпт допоможе зробити ваш побут простішим і приємнішим!

Нові акції та знижки, про які ви дізнаєтеся першими! Підпишіться на розсилку прямо зараз
×