Великодні знижки!
Перегляд
0
Сума: 0 грн

Як і чим правильно прати речі для новонароджених

Діти – квіти життя. Такі ж прекрасні, квітучі та ніжні. І догляд за ними потрібен відповідний. Тим більше, якщо йдеться про новонароджених малюків. Засоби, які ми використовуємо для повсякденного прання, зовсім не підходять для дітей і можуть викликати подразнення та алергію на їхньому тілі. Не завжди це може статися, але хто хоче перевіряти? Це питання досить комплексне, неоднозначне і залежить від багатьох факторів. Скільки мам – стільки історій та досвіду. Ми спробуємо узагальнити всю наявну інформацію, щоб вам було простіше орієнтуватися в цьому питанні.

Що потрібно знати до народження дитини?

Якщо ви читаєте цю статтю ще до того, як ваш малюк з'явився на світ, то ви все робите правильно, адже підготовка речей починається задовго до того, як він народиться. У вас уже повинен був весь необхідний комплект одягу, який обов'язково потрібно випрати перед відправкою до пологового будинку. Робити це потрібно спеціальним дитячим милом і в жодному разі не звичайним. Взагалі забудьте про звичайне мило по відношенню до дитини, поки вона не підросте. Не забудьте зайнятися прасуванням усього одягу з усіх боків напередодні відправки до пологового будинку і особливу увагу приділити швам – будь-який сторонній мікроорганізм може дуже негативно впливати на імунітет новонародженого, тому зробіть тканину якомога стерильнішою.

Також обирайте дрібнички з м'яких, делікатних тканин. Зазвичай дитячий одяг виготовляється з них початково, але це не завжди так. Заощаджувати на текстилі для новонароджених не рекомендується.

Готуємося до прання дитячих речей

Чим випрати – це одна справа. А як це зробити? Як для новонародженої дитини, так і в інших випадках, дотримуйтесь таких правил:

  • використовуйте окремий кошик для всіх дитячих дрібничок;
  • ємність для прання також має бути окремою;
  • сортуйте речі за кольором;
  • свіжі плями достатньо затерти милом;
  • застарілі забруднення можна попередньо промазати спеціальним дитячим гелем ( якщо це не одяг новонародженого).

Дуже важливо намагатися не допускати утворення застарілих плям, з якими потім буде важко впоратися. Природа дитячих забруднень така, що видалити бруд повністю або зробити це, не прикладаючи величезних зусиль, буде досить складно. Тому, як кажуть, краще запобігти, ніж потім лікувати.

Обираємо засіб для прання

Не всі миючі засоби можна використовувати для дітей навіть доросліших – що вже казати про малюків. Невідомо як поведеться шкіра маленького по відношенню до того чи іншого продукту, тому при його виборі слід бути дуже делікатними:

  • повністю та категорично виключіть пральні порошки для дорослих;
  • якщо купуєте дитячий порошок, то уважно читайте склад: у ньому не повинно бути поверхнево-активних речовин, хлору, фосфатних сполук;
  • маркування має однозначно вказувати на дитячу приналежність продукту.

Якщо ви точно знаєте, що той чи інший засіб не нашкодить дитині, але не впевнені в його ефективності при пранні, краще взяти кілька різних порошків у невеликих упаковках (деякі виробники надають такий форм-фактор продукції). Тестуйте засіб у, так би мовити, бойових умовах і обирайте те, що вам сподобається найбільше. Можливо одне краще справлятиметься з одними плямами, а інше – з іншими.

Чи можна використовувати звичайне мило?

Щодо дорослого мила, що відрізняється від дитячого, то іноді можна використовувати його. Але намагайтеся все ж таки уникати туалетного мила, тому що його склад може бути дуже різним і містити штучні ароматичні віддушки, які можуть викликати алергію на тілі, віддаючи перевагу господарському та дігтярному. Такий продукт не містить хімії і повністю безпечний для шкіри. До того ж, він непогано справляється з багатьма органічними забрудненнями, зберігаючи структуру волокон тканини на хорошому рівні. Так, користуватися милом дещо клопітно, але спочатку життя малюка рекомендується віддати перевагу саме йому.

6 дуже корисних порад з прання

Щоб прання дитячих речей було найбільш ефективним, рекомендуємо дотримуватися наступних правил:

  • періть речі при температурі не менше 60 градусів;
  • краще запускати прання дитячих речей окремо від дорослих;
  • використовуйте тільки дитячі кондиціонери для прання і ні в в жодному разі ніякі інші;
  • повністю виключіть відбілювачі для видалення плям з одягу малюків;
  • видаляйте засохлі частинки бруду вручну, не потрібно поміщати їх у машину;
  • встановлюйте на пральні дитячий режим прання, а якщо його немає, то після завершення процесу додатково один раз полоскайте білизну.

Чому не можна прати дорослу та дитячу білизну разом? Перебуваючи на вулиці, на наш одяг осідає велика кількість сторонніх мікроорганізмів, не всі з яких гинуть під час прання. І якщо наш імунітет до них уже звик, то ось дитини – аж ніяк. В принципі, якщо ви хочете випрати своє постільне, домашнє вбрання, то можна вантажити його в барабан, але з повсякденним одягом краще цього не робити.

Також повністю виключіть застосування різних засобів для догляду за машинкою, типу Калгона, при дитячому пранні.

Особливості ручного прання дитячого одягу

Щоб ефективно прати дитячі речі, слід використовувати здебільшого холодну воду. Так, вона дещо гірше справляється з деякими забрудненнями, але саме за такої температури найефективніше діє мило. Деякі органічні плями в гарячій воді навпаки ще глибше вбираються в тканину. Слід набрати більшу ємність і запастися дитячим або господарським милом і приступати. Всі плями потрібно заздалегідь натерти і дати відстоятися, тоді їх видалення буде значно простіше.

Яка має бути температура води? Як правило, не вище 20 градусів. Дивіться, щоб вам не було занадто дискомфортно, ви не застудили шкіру та не переохолодили суглоби.

Після прання не забудьте дуже добре прополоскати одяг. Якщо ви виявите, що плями виведені не до кінця, повторіть процедуру заново.

До речі, будьте обережні та уважні щодо своєї спини. Довге прання в незручному положенні може досить сильно навантажити хребет. Тому займайте зручне становище і не горбиться над тазом з білизною. Використовуйте табуретку, сідайте на підлогу тощо.

Як прати пелюшки

Щодо процесу прання пелюшок, то тут є деякі особливості, які варто враховувати. Насамперед, періть їх регулярно і в міру забруднення. Погана ідея буде накопичувати білизну до повного завантаження машини. Та й вам не дуже сподобається процес їх зберігання, повірте.

По-друге, перед будь-яким пранням, як ручним так і машинним, для початку прополоскайте пелюшки у воді, щоб поверхнево очистити їх від продуктів життєдіяльності. Потім бажано їх замочити у розчині з дитячого мила у тепленькій воді (40-50 градусів). Далі потріть їх вручну або відправляйте у пральну машину. Навіть при використанні прання обов'язково повторно ретельно прополоскайте одяг, у тому числі в холодній воді.

Чи можна прасувати одяг новонародженого?

Багато помилково вважають, що прасування речей для малюків не потрібне, тому що від цього тканина дещо грубіє. Так, це так, проте ніколи вона не грубіє настільки, щоб завдати шкоди шкірі. До того ж, плюсів від цього заходу набагато більше. Гаряча пара дуже ефективно справляється з мікробами та бактеріями, у тому числі пиловим кліщем. Добре випрана і ретельно випрасувана річ гарантує, що здоров'я вашого малюка буде в безпеці.

Корисні рекомендації

Для початку нагадаємо не про цікаві лайфхаки, а про те, чого робити не можна. Ніколи не використовуйте хлор, навіть якщо потім ретельно полоскатимете білизну. Воно того не варте. Якщо ж пляма виявилася надто стійкою, то застосовуйте найбільш безпечні засоби для виведення плям (наприклад з активним киснем у складі) і після їх використання ретельно прополоскайте білизну три або навіть чотири рази.

Не застосовуйте звичайні кондиціонери для білизни. Вони не призначені для дітей та можуть їм нашкодити. Використовуйте спеціальні ополіскувачі, які містять менше хімії та ароматизаторів. Вони хоч і не зберігають одяг так, як це роблять універсальні кондиціонери, але це не потрібно. Головне – здоров'я малюка.

Якщо біла сорочка дуже сильно забруднилася, то для її відбілювання можна використовувати нашатирний спирт разом із содою, додавши їх по одній чайній ложці на літр води. Замочіть білизну в цьому розчині, але після цього не забудьте випрати і добре прополоскати.

Також для отримання ефекту відбілювання можна використовувати перекис і столову сіль. 50 грамів солі та 2 столові ложки перекису. Можна додати пару крапель нашатирю. Якщо все це змішати з мильною водою, то ефект буде найкращим. Не забуваємо про подальше прання та полоскання.

Якщо ж ви хочете отримати ідеально білий одяг, то знадобиться важка артилерія у вигляді борної кислоти. Дві столові ложки розмішуємо в п'яти літрах води і залишаємо в цьому розчині речі на кілька годин, після чого їх, як звичайно, стираємо і виполіскуємо. Білий одяг, шкарпетки та трусики будуть як нові.

Також вивчіть асортимент магазинів щодо наявності в них спеціальних порошків для пелюшок. З ними прання буде набагато простіше та швидше, але довіряйте лише перевіреним торговим маркам.

Уникайте миючих засобів з оптичними відбілювачами. Вони хоч і нешкідливі, але їх дія полягає в тому, що плями не видаляються, а маскуються під колір білої тканини. Тобто, вони за фактом залишаються, але їх не видно. Враховуючи, як сильно і часто забруднюється дитяча білизна, через деякий час тканина буде забиті брудом волокна, що не тільки може бути небезпечним для малюка, але й перешкоджатиме нормальної циркуляції повітря.

Щодо кип'ятіння, то в цьому немає особливого сенсу. Прання при 90 градусах більш ніж достатньо. Кип'ятіння хоч і ефективно, але сильно вбиває структуру тканини, роблячи її грубою.

Також настійно не рекомендується складувати ношену дитячу білизну, чекаючи прання, яке відбудеться через кілька днів. В органічних плямах дуже активно розмножуються бактерії, а нам це зовсім не потрібно.

Також можна зробити "фінт вухами" і випрати дитячу білизну в пральній машинці з... милом! Звичайно ж класти брусок або мильну тирсу туди не потрібно, а слід приготувати спеціальний густий розчин. План дій такий:

1. Натріть сто грамів господарського мила на дрібній тертці (звичайній кухонній).

2. Залийте стружку літром води та поставте на плиту, увімкнувши повільний вогонь. Варіть трохи помішуючи.

3. Також окремо розведіть три столові ложки соди з трьома літрами води.

4. Мило, що розчинилося, змішайте содовим розчином і дайте повністю охолонути.

5. Збийте рідину до однорідної маси.

6. За бажанням додайте кілька крапель натуральної ефірної олії для запаху.

Тепер ви маєте запас чудового натурального миючого засобу, який можна зберігати у пляшках. Для повного завантаження використовуйте 150 грамів цього продукту. Щодо безпеки машини обіцяти нічого не можемо, але й чогось страшного статися не повинно – соду компоненти даної техніки дуже люблять.

Найголовніше ж у цій справі, купувати засоби для прання дитячої білизни у перевірених магазинах, яким є ХімОпт. Вся наша продукція сертифікована та пройшла найсуворіші європейські тести. Тому ви можете бути впевнені в ефективності та безпеці її використання на всі 100%.

Нові акції та знижки, про які ви дізнаєтеся першими! Підпишіться на розсилку прямо зараз
×