Перегляд
0
Сума: 0 грн

Як вибрати засіб при прорізуванні зубів

Ось і настав той момент, коли час починати підбирати своєму малюкові зубну щітку - в нього почали різатися зубки. Однак ознаменує майбутню купівлю не найприємніше явище, а саме - сам процес прорізування зубів. Груднички не завжди легко переносять цей період. Не краще весь цей час почуваються і батьки, які засмучуються через те, що не можуть зняти біль малюкові й не сплять ночами. На допомогу приходять спеціальні засоби для прорізування зубів та про те, як їх вибрати, ми сьогодні й поговоримо.

Прорізування зубів: чи не пізно, чи навпаки рано?

При визначенні того, чи зуби ріжуться у малюка, не варто орієнтуватися на приблизні терміни, коли це відбувається у дітей у більшості випадків. Прорізування зубів – явище досить індивідуальне. Зазвичай це відбувається у віці пів року, але може початися і раніше, у двох-трьохмісячних немовлят або навпаки – через рік. У деяких дітей усі зубки з'являються на світ і через 3—5 років.

Не хвилюйтеся, що зуби ось-ось мають різатися, а їх все немає. Всі ці моменти є індивідуальними для кожної дитини. Якщо лікар не говорить про якісь проблеми, то й хвилюватись про це не варто.

Що робити, коли ріжуться зубки: поради молодим батькам

Під час прорізування зубів поведінка дитини дещо зміниться. Розповідаємо, які незручності можуть чекати на молодих батьків і як під них адаптуватися.

1. Маля почне все тягнути в рот.

У дитини почнеться свербіж ясен і цілком логічно, що вона захоче його вгамувати. Тому вона почне тягти до рота все, що погано лежить, починаючи від аксесуарів для дітей типу іграшок та посуду, закінчуючи тим, що ви забули сховати від неї подалі.

Рішення: не перешкоджайте цьому. Дайте немовляті подушку, іграшки, тільки визначте, які з них малюк тягне в рот частіше за інших і тримайте їх у постійній чистоті.

2. Біль дитини під час прорізування зубів.

Зрозуміло, що процес прорізування зубів супроводжує біль. Спокійно спостерігати, як малюк від неї страждає, не може жоден з батьків.

Рішення: купіть спеціальні силіконові прорізувачі для зубів. Їх можна покласти у морозилку, після чого дати дитині. Холод трохи полегшить і зменшить біль і малюк, а разом з ним і батьки, зможуть заснути.

3. Малюк прокидається вночі з криками.

Краща порада молодим батькам – набратися терпіння та розподілити графік, чергуючись у так званому чергуванні. Щоб заколисувати малюка можна, в тому числі використовувати холодні кільця для жування, так що тримайте їх в холодильнику постійно.

Час прорізування зубок може дійсно дуже затягнутися, тому рекомендуємо вам підійти до цього періоду свого життя з повним усвідомленням того, що легко не буде.

Послідовність прорізування зубів

На жаль, а може – на щастя, зуби у немовлят не ріжуться всі одразу. Це поетапний та тривалий процес, протягом якого вони з'являються один за одним. Послідовність приблизно така:

  • нижні центральні різці (4-8 місяців);
  • верхні центральні різці (8-10 місяців);
  • верхні бічні різці (9-12);
  • нижні бічні різці (11—14);
  • верхні малі моляри (12—16);
  • нижні малі моляри (у 12—16);
  • верхні ікла (16—18);
  • нижні ікла (18—20);
  • нижні великі моляри (24—30 місяців);
  • верхні великі моляри (24—30 місяців).

Ще раз повторимося, що терміни можуть відрізнятися, і нічого в цьому страшного немає – ці моменти дуже індивідуальні.

Як зрозуміти, що у малюка лізуть зуби?

Процес прорізування зубів може мати симптоми, що нагадують застудні та навіть інфекційні захворювання. Зокрема:

  • підвищена температура;
  • нежить і кашель;
  • розлад шлунка, діарея;
  • відсутність апетиту;
  • проблеми зі сном, примхливість.

Маркером того, що справа саме у прорізуванні зубів, може бути підвищене слиновиділення та бажання дитини тягнути до рота сторонні предмети або власний кулачок. Також подивіться на ясна немовля – якщо вони почервоніли та набрякли, то це саме лізуть зубки. Можете потихеньку підшукувати дитячу зубну пасту.

Як ще допомогти дитині при прорізуванні зубів

Для полегшення та ефективного зняття больових відчуттів у дитини при прорізуванні зубів існують спеціальні гелі. Вони продаються в аптеках, але найкраще купувати їх за призначенням педіатра. У складі містяться натуральні компоненти: екстракти шавлії, ромашки, подорожника, ехінацеї, календули тощо.

Також є ефективні гелі з лідокаїном, проте використовувати їх потрібно дуже обережно, тому що при цьому може статися оніміння язика, через що малюк не зможе проковтнути, що може бути небезпечним для дихальних шляхів. Як більш натуральна альтернатива цього засобу виступають гелі на основі ментолу та левоментолу. Вони м'яко знімають свербіж та зменшують ступінь запалення ясен.

Прорізування зубів – період для батьків та малюка, через який проходять абсолютно всі – пам'ятайте про це. Бажаємо вам терпіння та більше спокійних ночей.

Нові акції та знижки, про які ви дізнаєтеся першими! Підпишіться на розсилку прямо зараз
×