Як використовувати побутову хімію для очищення та захисту вікон і дзеркал
Миття вікон та дзеркал – це рутинна справа, яка займає багато часу та зусиль. Подолати бруд та розводи не завжди виявляється швидко та просто. Але використання побутової хімії може значно спростити цей процес. Тож саме про засоби по догляду за скляними поверхнями ми сьогодні й поговоримо.
Найкращий час для миття вікон
Найкращий час для миття вікон – це хмарний день або вечір. У сонячний день скло швидко висихає, що може призвести до появи розводів та брудних плям. Вітер також не сприяє зручному чищенню, адже сушить поверхню не гірше за пекуче сонце. Якщо ж ви не можете відкласти прибирання на інший час, працюйте швидко та не допускайте висихання миючого засобу на вікні, щоб досягти ідеального блиску скла.
Правильний спосіб миття вікон
Перш за все, перед миттям вікон потрібно зняти пил та бруд із рами. Для цього слід використовувати пилосос або звичайну ганчірку. Далі можна переходити безпосередньо до чищення скла.
- Придбайте необхідні інструменти. Міцні губки та серветки, що добре вбирають воду, м'яку тканину (наприклад, мікрофібру) та миючі засоби.
- Змочіть губку в рукомийнику чи резервуарі з водою та відіжміть її. Почніть мити скло, звертаючи увагу на те, щоб покрити всю його поверхню.
- Залишки миючого засобу потрібно витерти м'якою тканиною. Натирайте вікно в одному напрямку – зліва направо або зверху донизу.
- На завершення, використайте чисту мікрофібру для зняття залишків води, які могли залишитися на склі.
Якщо вікно було вимито неякісно, то замість блиску на ньому ви побачите розводи. Тоді просто перемийте його ще раз.
Вибір побутової хімії для миття вікон
На ринку існує безліч миючих засобів, призначених для очистки вікон та дзеркал. Якщо ви хочете вибрати правильну побутову хімію, звертайте увагу на наступні моменти:
1. Перевірте, чи підходить засіб для миття скла та дзеркал. Деякі засоби можуть бути призначені для підлоги, стін, глянцевих поверхонь меблів, чищення натурального каменю чи ламінату. Вони мають дещо інший склад і можуть бути неефективними при використанні їх відносно скляних поверхонь.
2. Виберіть засіб, який не містить агресивних хімічних речовин. Якщо товар містить аміак, високооктановий спирт або розчинник, він може пошкодити поверхню скла або пластику. Гарно натирайте скло, видаляючи залишки засобу.
3. Ретельно прочитайте інструкції засобу та дотримуйтесь рекомендацій щодо його використання.
4. Обирайте якісні товари від перевірених виробників, які не будуть залишати розводів та жирних слідів.
5. Засоби для очищення вікон у формфакторі спрею є найбільш зручними, тож краще купувати саме їх. Тим паче, що більшість товарів на ринку представлені саме у такому вигляді.
Миття вікон зовні
Миття вікон зовні може бути складнішим, оскільки не завжди є вільний доступ до всієї площі вікна, та й бруду там більше. Якщо ви плануєте чистити вікна зовні, ретельно оцініть безпеку та придбайте спеціальні засоби для цього – щітку з довгим держаком та спеціальною насадкою. Засіб для чищення скла можна використовувати за тією ж технологією, що й для миття вікон всередині приміщення.
Якщо ви працюєте на висоті, то не забувайте про безпеку. Можливо навіть є сенс прив'язати себе ременем чи мотузкою до ліжка у кімнаті.
Захист склопакетів
Склопакети можуть бути чутливі до агресивних хімічних речовин, тому важливо використовувати засіб, який не пошкодить їхній захисний шар, пластикові чи гумові ущільнювачі між рамою та склом. Для цього слід використовувати засоби, які не містять агресивних речовин, таких як аміак.
Крім того, склопакети можуть бути чутливі до перепадів температур, тому не рекомендується чистити їх у спеку або на прямому сонці холодною водою. Якщо ви миєте склопакети всередині приміщення, переконайтеся, що вони не знаходяться поряд із джерелами тепла, такими як батареї або обігрівачі.
Миття вікон та дзеркал – важлива складова чистоти та затишку в будинку. Гарний вибір засобу, використання правильної технології та дотримання правил безпеки допоможуть зробити цей процес простим та швидким.