Великодні знижки!
Перегляд
0
Сума: 0 грн

Як забезпечити безпеку під час використання побутової хімії для дітей

Побутова хімія є незамінним помічником у будь-якому домогосподарстві. З одного боку, вона забезпечує нам більшу зручність та ефективність при прибиранні та дезінфекції житла, але з іншого – може бути небезпечною для здоров’я, якщо користуватись нею неправильно. І більшою мірою це стосується наших дітей, які не мають повного розуміння щодо застосування побутової хімії та поводження з нею. У цій статті ми розглянемо деякі правила та поради щодо безпеки при використанні різних миючих засобів, якщо у вашому домі живуть маленькі дітки.

Класифікація засобів побутової хімії за ступенем небезпеки

Побутові хімічні засоби можуть бути умовно класифіковані за ступенем небезпеки на декілька категорій: 

1. Дезінфікуючі.

Використовуються для знезараження різних поверхонь, посуду із застарілими забрудненнями, сантехніки. Зазвичай це концентрована та дуже сильнодійна хімія для ванни та кухні, яка може бути отруйною для шкіри та дихальних шляхів, якщо користуватись нею неправильно.

2. По догляду за тілом.

Сюди слід віднести мило, шампуні, гелі для душу, креми та ін. Вони зазвичай не є небезпечними, якщо користуватись ними за призначенням.

3. По догляду за взуттям та одягом.

Порошки, гелі для прання, кондиціонери для білизни також умовно безпечні, якщо використовувати їх за інструкцією.

4. Для чищення.

Сюди відносяться порошки та гелі для чищення поверхонь на кухні, засоби для миття посуду, скляних поверхонь тощо. При використанні вони є цілком безпечними та не залишають токсичних речовин на поверхні.

Дуже багато залежить саме від складу того чи іншого засобу, тому він може бути більш або менш токсичним. 

Де потрібно зберігати засоби побутової хімії

Засоби побутової хімії потрібно зберігати в місці, недоступному для дітей. Найкраще місце – закриті шафи, ключ від яких знаходиться завжди з вами. Також це можуть бути ящики, що розташовані високо на шафах, куди дитина ніяк не зможе дотягнутись. Добре, якщо ви живете в домі та у вас є змога тримати під всі ці речі окрему господарчу кімнату, що зачиняється на ключ.

Як утилізувати засоби побутової хімії

Після використання побутової хімії її потрібно утилізувати належним чином, будь це засоби для миття підлоги та стін, порошки для чищення плит абощо. Отруйні речовини не можна виливати у каналізацію або скидати у звичайне сміття. Їх потрібно зберігати окремо та відвозити до спеціальних пунктів утилізації. Також важливо пам'ятати, що використані контейнери можуть містити залишки небезпечних речовин, тому їх потрібно ретельно промити та утилізувати відповідно до маркування, щоб запобігти нещасним випадкам, якщо дитина зрештою до них дістанеться.

Якщо ви плануєте викинути засіб побутової хімії, який ще не використовувався, потрібно переконатися, що термін його придатності ще не минув. Якщо термін придатності минув, то засіб потрібно утилізувати як використаний.

До того ж навіть промиті контейнери не слід викидати до сміття, якщо до нього мають доступ діти. Дитина може зацікавитись новим предметом, який від неї ретельно ховали весь цей час, тож зберігайте пусту тару від побутової хімії у недоступному для них місці, разом з іншими засобами для чищення, аж доти, доки ви не підете викидати сміття.

Також не слід нехтувати тим, щоб ховати якомога далі відносно безпечні шампуні та гелі для ванни. Діти особливо полюбляють запашні шампуні у яскравих пляшечках, якими їх купають, і часто дуже зацікавлені в тому, щоб дізнатися про них більше. 

Необхідно пам'ятати, що засоби побутової хімії можуть стати причиною нещасних випадків, тому слід бути дуже обережними та відповідальними під час їх використання та дотримуватись правил утилізації відповідно до маркування.

Нові акції та знижки, про які ви дізнаєтеся першими! Підпишіться на розсилку прямо зараз
×