Що купити в будинок на випадок вимкнення світла: список корисних речей
Війна внесла корективи не лише у нашу долю, а й також у побут. Речі, які здавались нам звичайними, такі як тепло, світло та вода, для деяких людей сьогодні у великому дефіциті. Тому виріс попит на різноманітні товари для дому, які покликані трохи полегшити побутову ситуацію. Про саме такі речі, які тепер повинні бути у кожному домі, ми сьогодні й поговоримо.
Як підготуватися до вимкнення електроенергії
Саме вимкнення електроенергії здебільшого є причиною відсутності в домі тепла, води та інтернету, адже від неї залежить більшість сучасних комунікацій. Щоб якось нівелювати її відсутність, доведеться купити чимало предметів, кожен з яких здатний компенсувати брак світла частково або повністю.
Повербанки
Повербанки завжди були дуже корисними, але останнім часом стали обов'язковими для кожної людини. Тепер їх потрібно мати в достатній кількості, щоб заряджати свої гаджети упродовж мінімум двох діб. Вони бувають різними за місткістю:
- на 5.000 мАп;
- на 10.000 мАп;
- на 20.000 мАп;
- на 30.000 мАп і навіть більше.
Слід зауважити, що ця цифра зовсім не відповідає дійсній місткості пристрою. Тож майте на увазі, що, якщо ваш телефон має батарею на 300 мАп, то це не означає, що повербанк на 30.000 мАп зарядить його 10 разів. Насправді від цього значення слід відняти приблизно 25% плюс зважити на втрату енергії під час заряджання девайса.
Майте на увазі, що для живлення ноутбуків вам потрібний не звичайний повербанк, а 65-ватний, а також відповідний кабель PD Dual Type-C.
Портативні електростанції
Окрім очевидного, але дорогого та громіздкого задоволення – генератора, слід згадати великі портативні електростанції. По своїй суті це великі повербанки, які можуть накопичувати значні обсяги енергії та віддавати її під більшою напругою. Такі девайси здатні до живлення навіть телевізорів та холодильників і в залежності від потужності пристрою його може вистачити дуже на великий проміжок часу.
Особливо популярним його застосуванням сьогодні є підключення до газового котла. Таке рішення здатне забезпечити дім чи квартиру теплом і саме за це портативні електростанції можна назвати незамінними для деяких домогосподарств.
Свічки
На жаль свічки переживають другу хвилю популярності в нашій країні. Ми повернулись в ті часи, коли в кожному домі та квартирі були наявні хоча б декілька цих воскових рятівниць. Звичайно, сьогодні є доволі багато і більш зручних аксесуарів, але все ж свічки мати при собі необхідно, адже часто не знаєш, коли електроенергія з'явиться знову і чи вистачить до тих пір інших портативних освітлювальних приладів.
Ліхтарі
Сьогодні виробники пропонують різноманітну кількість ліхтарів. Вони бувають:
- із вбудованим акумулятором, що заряджається від електромережі;
- із вбудованим акумулятором, що заряджається від сонячних панелей;
- на батарейках;
- з ручною зарядкою (заряджається коштом прикладання кінетичної енергії).
Краще обирати ліхтарі на світлодіодних лампах. Такі лампи мають найменший рівень енергоспоживання, тож якнайдовше протримаються без підзарядки.
Портативні сонячні батареї
Невеликі портативні сонячні батареї сьогодні може дозволити собі кожен. Панель перетворює сонячне світло в електрику, яку передає, зазвичай, до повербанка. Не слід сильно сподіватись на такі аксесуари: вони можуть ефективно збирати сонячну енергію лише тоді, коли небо абсолютно чисте. В інший час більшість батарей будуть доволі повільно заряджати повербанк. Але як запасний варіант – рішення непогане.
Портативна газова плита
Портативна газова плитка – це прекрасний спосіб забезпечити себе можливістю приготувати їжу у будь-яких умовах. Коштує вона зовсім недорого і потребує лише невеличкого балона з газом, вартість якого також невисока. За допомогою такої плитки можна доволі зручно готувати різні страви. Мастхев для людей, які зазвичай готують на електроплитках.
Радіоприймачі
Радіоприймач може стати вашим єдиним зв'язком із зовнішнім світом, особливо якщо електрики немає декілька днів, адже він може працювати доволі довго без підзарядки. Корисним він буде навіть тим людям, у яких є генератори, повербанки та портативні електростанції, тому що частіше за все разом зі світлом пропадає й інтернет і тоді радіоприймач залишиться єдиним способом дізнаватися новини.
Портативні холодильники
Навіть звичайна холодильна камера або сумка-холодильник в певних умовах може утримувати холод протягом двох діб, чого часто достатньо навіть для зберігання м’яса та риби. Головне – запастись великою кількістю морозильних касет та завжди тримати їх у морозилці свого холодильника, поки є електрика в мережі.
Продукти, які довго зберігаються без холодильника
Також слід забезпечити себе різноманітними продуктами, які можуть зберігатись без холодильника. Банальні речі про консерви, макарони та крупи ми озвучувати не будемо, а перерахуємо не найбільш очевидні позиції:
- різноманітні горіхи та сухофрукти;
- в’ялене м’ясо;
- сушена риба;
- яєчний порошок;
- спортивне харчування, включаючи протеїн;
- суперпастеризоване молоко;
- кефір;
- запакований у тетра-пак сир;
- запакована сирокопчена ковбаса;
- горіхова та горіхово-шоколадна паста;
- мед;
- домашня випічка;
- варення та овочеві закрутки;
- бастурма.
Все це може лежати дуже довго і є доволі поживною та, що важливо, різноманітною їжею. Навіть харчуючись нею тиждень ніякого особливого дискомфорту ви не отримаєте. Та й приготувати з неї можна доволі багато страв.
Сподіваємось, що всі ці поради будуть вам доречні якомога рідше і більшість часу в вашому домі буде світло та тепло.