Знижки -20%
Перегляд
0
Сума: 0 грн

Яку кашу вибрати для першого прикорму

Найкращим харчуванням першого року життя малюка є грудне молоко. Проте вже через 6 місяців після початку лактації молоко матері стає не таким поживним. Щоб дитина продовжувала насичуватися їжею та повноцінно розвиватися, необхідно вводити прикорм. Першим дитячим харчуванням зазвичай є різні пюре та каші. Як покупні, так і приготовлені в домашніх умовах дитячі каші відрізняються за різними показниками. Відповідальним батькам варто трохи заглибитись у вивчення асортименту та складу дитячої їжі, щоб підібрати оптимальний прикорм для свого малюка.

Яку кашу вибрати для першого прикорму

Сучасні рекомендації щодо годування свідчать про те, що ви можете вибрати для першого прикорму різні продукти – від фруктів та овочів до м'ясних пюре та йогурту. Однак каші не здають своїх позицій і, як і раніше, вважаються одним з найкращих перших прикормів завдяки легкій засвоюваності та здатності не викликати алергічні реакції. Трійку найкращих варіантів для прикорму складають такі каші:

1. Рисова. Завдяки легкій засвоюваності, ця їжа відмінно підходить для організму маленької дитини, особливо, якщо у неї спостерігаються розлади ШКТ та пронос. До того ж вона містить вітаміни групи В і С, а також амінокислоти, селен, залізо та інші корисні мінерали.

2. Гречана. Ця каша має високу харчову цінність — у ній містяться вітаміни А, ВС, калій, магній, залізо та інші мікро- та макроелементи. Вона підвищує концентрацію гемоглобіну в крові, тому її рекомендують давати малюкам, особливо тим, хто має дефіцит заліза та розвивається анемія.

3. Кукурудзяна. Ця каша також багата на вітаміни А, С, Е, магній, залізо, фосфор, цинк, фолієву кислоту. Вона сприятливо впливає на роботу кишечника, а завдяки великому вмісту клітковини добре підходить для дітей, які страждають від запору.

Почніть із безмолочних низькоалергенних рецептур цих каш, які матимуть у складі один вид крупи та вітаміни.

Кращі виробники каш для прикорму

Каші промислового виробництва можуть стати відмінним харчуванням для дитини та цілком підходять для першого підгодовування. Сучасні методики виготовлення дозволяють зберегти та отримати якнайбільше корисних речовин з продукту. Обов'язково варто звертати увагу на рейтинг та авторитет виробників, які гарантуватимуть суворий контроль якості у процесі виробництва прикорму. Кращими в ніші виробництва каш, молочних сумішей та дитячого харчування вважаються такі компанії:

  • Nestle;
  • Nutrilon;
  • Milupa;
  • Беллакт.

Вони відповідають усім стандартам міжнародної якості, а відгуки задоволених батьків лише посилюють впевненість у їхньому продукті.

Коли вводити кашу в раціон малюка

Для дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні, першу «дорослу» їжу можна вводити після пів року, коли материнське молоко вже не таке поживне. Для немовлят на штучному вигодовуванні цей період починається трохи раніше та становить 4 — 4,5 місяця. Для першого прикорму використовують пюре та каші. Останні рекомендовані для дітей, які не дуже добре набирають вагу, страждають від частих проносів або відрижок.

Нюанси вибору каші для підгодовування

Починати давати кашу малюкові варто з одного виду злаків. Це тим, що ШКТ дитини швидше впорається з одним видом продукту, ніж із кількома. Також простіше визначити джерело алергії, якщо раптом вона з'явиться.

Намагайтеся не купувати каші на коров'ячому молоці, адже їх важко буде переварити маленькому дитячому організму. Найкращою альтернативою у цьому питанні є каші на козячому молоці. Вони містять менше лактози й структурою білка більше нагадують грудне молоко. Крім того, важливо пам'ятати, що любов до солоного чи солодкого – почуття набуте. У годівлі дітей до року не потрібно використовувати сіль і цукор, адже це загрожує спазмами, коліками та проблемами з кишківником. До того ж сіль навантажує нирки немовляти.

Каші з глютеном (вівсяна, пшенична) краще вводити поступово, а спочатку і зовсім відмовитися від їх присутності в раціоні дитини. Пояснюється це тим, що глютен – рослинний білок, який може спровокувати алергію та не надто просто засвоюється дитячим організмом.

Склад каші для прикорму: на що звернути увагу

Плюсом каш промислового виробництва є збалансований склад, що закриває дефіцит усіх необхідних вітамінів та мінералів, які потрібні для нормального розвитку дитини. Для того, щоб малюк отримав максимум користі від уживаного продукту, до складу як промислових, так і каш домашнього приготування повинні входити вітаміни А, С, D, фолієва кислота, йод, цинк, кальцій, залізо. Також важливу роль відіграють пребіотики, які збільшують зростання «хороших» бактерій у шлунково-кишковому тракті, сприяючи його нормальному функціонуванню.

Каші, які не рекомендується вибирати

До списку каш, які не рекомендовані до вибору для підгодовування малюка, варто віднести всі ті варіанти, де є глютен, коров'яче молоко, цукор або сіль. Штучні ароматизатори, барвники та загусники викликають у дітей алергію, знижують засвоюваність корисних речовин та призводять до розвитку різних захворювань. У табу також входить пальмова олія, яка не тільки негативно впливає на процес травлення, але й може вимивати кальцій з організму дитини.

Вибираючи перший прикорм, краще віддати перевагу гіпоалергенним або низькоалергенним товарам. Використання цих продуктів знизить ймовірність розвитку у дитини алергічної реакції та полегшить перехід на «дорослу» їжу. Також варто подбати й про правильний дитячий посуд. Він  повинен бути виготовлений ​​з безпечних і, в ідеалі, матеріалів, що не б'ються, щоб малюк не зміг її випадково розбити та поранитися.

Нові акції та знижки, про які ви дізнаєтеся першими! Підпишіться на розсилку прямо зараз
×